Střelci všech generací, pokročilí i úplní začátečníci, se v sobotu 18. května sejdou na krnovské střelnici. Často dorazí také střelci z Polska. Všechny láká možnost prohlédnout si zblízka na sedmdesát různých zbraní a případně si některé hned otestovat. Nepotřebují k tomu zbrojní průkaz ani plnoletost, protože pro všechny jsou zde k dispozici kvalifikovaní instruktoři. Ti dohlédnou na začátečníky a dají jim základní lekci, jak mají zacházet se zbraní a jaká bezpečnostní pravidla musí každý dodržovat na střelnici.

Na krnovskou střelnici v sobotu zamíří nejen začátečníci, ale také zkušení střelci. Přehlídka zbraní je poučná jak pro policisty a strážníky, tak pro lovce a sportovní střelce, kteří stále musí sledovat, co je v oboru střelby nového. Nejvíc přichází těch, kdo uvažují o koupi zbraně, ale nechtějí se při výběru spoléhat jen na prohlížení obrázků na internetu. Chodí i celé rodiny s dětmi, kterým střelba nabízí zajímavě strávený čas i důležité poučení, že střelná zbraň není hračka.

Tentokrát zřejmě bude největší zájem o americkou opakovací pušku Bushmaster BA50. Využívá totiž náboje BMG (Browning Machine Gun), které byly vyvinuté pro kulomet Browning a osvědčily se za druhé světové války nejen v opevněních, ale také při vyzbrojování letadel. Náboj 50 BMG proslavil v roce 2002 v Afghánistánu kanadský desátník, který s ním zabil nepřátelského bojovníka vzdáleného 2430 metrů. Jedná se o nejdelší vzdálenost, na kterou byl někdo takovýmto způsobem zasažen.

V Krnově se premiérově představí také několik novinek od výrobců pistolí Walther a Glock.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník