Název soutěže Toughest Firefighter Alive (TFA) se do češtiny překládá jako Nejtvrdší hasič přežije. Vystihuje náročnost závodu, který dovede závodníky na úplné limity sil. Hasiči závodí s dýchacím přístrojem, přilbou a v zásahovém oděvu o celkové váze asi 18 kilogramů.

V Olomouci museli postupně v co největší rychlosti sprintovat s hadicemi, provést na osmdesát úderů těžkým kladivem, pronést dvacetikilové závaží tunelem tam a zpět, transportovat 90kg figurínu, překonat bariéru, vylézt na lešení, vytáhnout na něj závaží a na závěr vyběhnout do 18. patra budovy RCO.

Tým HZS Moravskoslezského kraje opět mistrem ČR v požárním sportu, srpen 2023, Sokolov.
Hasiči z Moravskoslezského kraje jsou opět mistry ČR v požárním sportu

Absolutním vítězem se stal v našlapané konkurenci Pavel Kouřík z HZS Plzeňského kraje, kterému se v Olomouci pravidelně daří a od loňska drží traťový rekord. Famózním výběhem 18 pater výškové budovy vydřel zasloužené vítězství. 315 schodů zdolal za 1 minutu a 40 sekund. 

Soutěž družstev suverénně ovládli hasiči z MS kraje

Příslušníci domácího sboru předvedli v nejprestižnější kategorii A (18-34 let) rovněž výborné výkony. „Naše mladá naděje Lukáš Navrátil vybojoval skvělým výkonem 4. místo, Pavel Popelka 6. a Luboš Ptáček skončil na 22. příčce. Všichni jsou ze stanice Olomouc," přiblížila mluvčí olomouckých hasičů Lucie Balážová.

VIDEO: TFA OLOMOUC 2023 - X. MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY

Zdroj: Youtube

Kategorii B ovládl Zdeněk Král z HZS Pardubického kraje. Domácí Jan Šindelka (stanice Prostějov) v této kategorii získal 6. místo, Ondra Šenk (stanice Olomouc) obsadil 17. pozici.

„V kategorii C dlouhodobě drží reprezentanti Olomouckého kraje monopol na stupně vítězů. Dlouholetí soupeři Michal Přecechtěl ze stanice Olomouc a Daniel Kouřil ze stanice Zábřeh) zaběhli oba vynikající časy, se kterými by mohli směle konkurovat i mnohem mladším kolegům. Nakonec vítězství urval skvělým výkonem na prvních třech úsecích Michal," uvedla mluvčí olomouckých hasičů Lucie Balážová. 

Kompletní výsledky X. MČR v disciplínách TFA najdete zde.