Tess Gemelová patří k lidem, kterým covid obrátil život vzhůru nohama. Už přes rok podle vládních nařízení nesmí vykonávat svou tatérskou práci ani pořádat výtvarné workshopy. Přemýšlela co dál a vzpomněla si, že jako studentka prodávala točenu zmrzlinu. Tak si znovu našla zmrzlinářskou brigádu. S překvapením ujistila, že ji zmrzlina nejen chutná, ale také baví.

Lidé si užívali skoro letní počasí a houfně vyrazili l vodě. Pláže Těrlické i Žermanické přehrady byly v obležení cyklistů, ale i pěších se psy či rodinami s dětmi. 9. května 2021.
Konečně slunce! Lidé v kraji vyrazili k přehradám, šli i do plavek, podívejte

„V listopadu přišla možnost koupi starší dodávky. První jsme si ji chtěli předělat na obytňák a jezdit na výlety. Uvědomili jsme si, že teď se stejně skoro nikam nemůže a doneslo se k nám, že je velká poptávka po zmrzlinových stáncích na akcích v okolních městech a vesnicích. Tak vznikl náš projekt. Přes zimu jsme si celou dodávku postupně vyšperkovali,“ popsala Tess Gemelová na facebooku jak se v jejím životě potkaly náhody s nápady. A jak se dodávka změnila na zmrzlinový krámek.

Jako výtvarnice Tess Gemelová představila Čechům tradiční arabskou techniku ebru, která je založená na malování obrazů na vodní hladině. Také jako zmrzlinářka si pohrává barvami a mazlí se s výtvarnou stránkou mražené smetany. Zrak si přijde na své, ale základem gastronomie zůstává chuť.

Takto se maluje technikou ebru, podívejte se

Zdroj: Youtube

„Vanilka z lusku a slaný karamel! Bože to je droga,“ napsala Tess Gemelová na facebooku k fotkám svých zmrzlinek. Dnes už si sami zákazníci dělají selfíčka s její zmrzlinou, a píšou k nim na facebooku podobné vzkazy.

Nejdostupnější vodopád je v Karlově Studánce hned vedle parkoviště. Byl postaven koncem 19. století pro potěšení lázeňských hostů.
Nejen proti stresu! Podívejte se na krásy nejznámějšího vodopádu Jeseníků

Vzhledem k okolnostem nepřichází v úvahu jezdit se zmrzlinářským autem od města k městu ani z akce na akci. Tak si Tess Gemelová pojízdný zmrzlinový krámek zaparkovala doma v Lichnově. Sama byla překvapená, jak snadno lidé znudění nekonečným vysedáváním doma našli cestu do Lichnova.

„Se zmrzlinou je přece jen život krásnější“ je napsáno na pojízdném zmrzlinovém krámku Tess Gemelové. Zákazníci jí dávají za pravdu.

Vůbec jim nevadí, že Lichnov nemá pokrytí signálem, takže tu nefungují mobily ani placení zmrzliny kartou.