Všichni obdivovatelé svůdných ženských křivek zasednou v sobotu k televizním obrazovkám. Rodina, přátelé, spolužáci i kamarádi Terezy Chlebovské určitě budou sledovat přímý přenos s mobilem v ruce, aby ji svými SMS podpořili v boji o korunku České Miss 2012.

Porota v čele s Michaelou Maláčovou vybrala už v prosinci krnovskou krásku, aby se stala jednou ze čtrnácti finalistek. Tereza Chlebovská si vylosovala pro soutěž číslo čtrnáct. Podle neoficiálních anket a bookmakerů patří Tereza k favoritkám a v průzkumech se vždy její jméno objevuje na prvních příčkách. „Získat korunku České Miss by bylo splnění mého dívčího snu. Chtěla bych, aby na mě rodiče byli pyšní,“ přiznala tato jednadvacetiletá studentka hudební výchovy na Ostravské univerzitě.

Další korunka do sbírky?

Pokud to Tereze Chlebovské vyjde, rozšíří již tak úctyhodnou sbírku korunek o tu nejprestižnější. Tato modelka z Krnova získala například loni v soutěži Miss Praha Open hned tři korunky, stala se před dvěma lety první vicemiss na soutěži středoškolských krásek Reneta v Havířově a obdržela také titul Miss léto v Olomouci.

Co na to rodina?

A jak okamžiky před dramatickým finále prožívá rodina? „Samozřejmě už teď žijeme v určitém napětí, protože stejně jako všichni rodiče přejeme i my našim oběma dcerám jen to nejlepší. V každém případě byl pro nás velkým úspěchem už jen postup mezi finalistky. A dál se uvidí. Ať už uspěje, nebo ne, život poběží dál. Momentálně si přeji, hlavně aby celý finálový večer zvládla tak, jak si představuje,“ komentovala napjaté očekávání maminka Jana Chlebovská.

Cardinalová bude předsedkyní poroty

Finálový večer soutěže Česká Miss 2012, který se uskuteční v Hudebním divadle v pražském Karlíně, bude moderovat dvojice Jaro Slávik a Gabriela Partyšová. Slavnostní akci odvysílá stanice Prima Family. Čestnou předsedkyní poroty soutěže o nejkrásnější dívku se stane italská herečka Claudia Cardinalová, které právě vítězství v soutěži krásy roku 1957 otevřelo cestu k herectví. Kromě ní zasedne v porotě například česká herečka Eliška Balzerová.

Složení poroty je sice úctyhodné, ale hlavní slovo v hlasování mají diváci u televizorů. Volba ve všech kategoriích totiž probíhá kombinací volby poroty a hlasování televizních diváků prostřednictvím textových zpráv. Počet SMS zaslaných ze stejného telefonního čísla není omezen. Finalistka, která získá nejvyšší počet hlasů, bude vyhlášena Českou Miss 2012.

Jak už bylo řečeno, podle předběžných průzkumů šance Terezy na úspěch v soutěži jsou slušné. Navíc si jako volnou disciplínu zvolila zpěv, ve kterém od dětství vyniká.

Vzpomíná učitelka zpěvu

„Terezka byla všestranně umělecky nadaná. Já samozřejmě mohu posuzovat pouze její pěvecké nadání, a těch náročných disciplín ji v soutěži čeká několik. Důležité je, že má nejen hudební vlohy, ale nechyběla jí ani tolik důležitá cílevědomost a píle,“ zavzpomínala na svou žačku učitelka zpěvu Jana Sedláčková.

Takže kostky jsou vrženy a teď už nezbývá, než Tereze Chlebovské držet palce, aby se pro ni čtrnáctka stala šťastným číslem.