Když jste byla dítě, čím jste chtěla být?

Odmalička jsem chtěla být zvěrolékařkou. Zatím se mi to splnit nepodařilo, ale jakmile dodělám střední školu v Rýmařově, mám v plánu jít na veterinární.

Jaká jste byla žákyně?

Byla jsem vždy spolehlivá a hotové jsem měla úkoly i pro spolužáky (směje se).

Proč se věnujete právě záchraně zvířat a výstavám?

Mám ke zvířatům vztah už odjakživa, jsou můj život. Začalo to pomáháním s nalezenými pejsky. Začala jsem hledat pejsky za pomoci internetové nabídky útulků. Podařilo se mi najít už patnáct psů a radost majitelů je k nezaplacení. Dále pomáhám pejskům z místního útulku Slezské Pavlovice.

Byly chvíle, kdy jste s tím chtěla seknout?

Ano, i takové chvíle se najdou. Převážně při prodeji morčátek a králíků se občas vyskytnou problémy mezi mnou a jinými chovatelskými stanicemi. Už se mi i stalo, že chtěli pošpinit mé jméno a to, co dělám. Komunikace 
s některými chovatelskými stanicemi je náročná. Konkurence občas nedělá dobrotu. Pak mě vždy nabije pocit, když si ke mně někdo přijede pro morčátko i několik kilometrů.

Kde nejvíc naberete síly, jak relaxujete?

Nejvíc si odpočinu na procházce se svým psem. Jmenuje se Nia Sunny Gasadela, je to bernský salašnický pes, to je mé nejoblíbenější plemeno pejsků. Také mě potěší, když přijdu ze školy a vítají mě pískotem morčata. Spokojené chroupání králíků mě uklidňuje.

Vzpomenete si na seznámení se svým životním partnerem?

Bylo to na rehabilitaci v Krnově v rámci mé školní praxe. První úsměvy a byla z toho láska na první pohled. Je starší o dvanáct let, ale to vůbec nehraje roli. Skvěle si rozumíme.

Sportujete? Který sport vás baví?

Příležitostně. Musím mít správnou sportovací náladu. Chodím na procházky se psem, jezdím na kole s přáteli, bruslím a občas si zahraju tenis.

Jaká kulturní událost vás v poslední době zaujala?

Pravidelně navštěvuji krnovské divadlo. Travesti show Screamers jsou fantastické. Těm, kdo je neznají, vřele doporučuji.

Máte nějaké oblíbené místo?

Mým oblíbeným místem pro přemýšlení je dvojitý rybník dole v Kostelci. Nedávno tam zrušili dlouholetý altánek, i okolí se změnilo. Už to tam není tak hezké, je to škoda, strávila jsem u něj celé dětství.

Co byste v životě nechtěla zažít?

Smrt blízkého člověka.

Která historka vás v poslední době pobavila?

Byla to televizní scéna s Jiřinou Bohdalovou a Vladimírem Menšíkem. Hádali se ohledně nevěry Tondy a Jiřiny. Škoda že už není Menšík mezi námi, byl to skvělý komik i herec.

Vaše nejoblíbenější jídlo? Vaříte si ho sama?

Kuře ve sladkokyselé omáčce 
s čínskými rýžovými nudlemi. Nevařím si to sama. Chodíme do bruntálské restaurace China-Point jednou měsíčně pravidelně.

Co děláte, když na vás přijdou chmury?

Pustím si hudbu, vezmu si morče anebo se přitulím k našemu psovi a pustím to ze sebe. Navíc jich moc nemívám, jsem spokojený člověk.

Který moderní přístroj byste oželela?

K životu potřebuji mobil, počítač, tiskárnu, televizi a fotoaparát. Nejspíš bych oželela několik našich pánví, co máme. Používáme jenom dvě.

Jana Smékalová