Vyhrát v nějaké soutěži krásy a dostat nabídku na práci modelky a profesionální focení, to je sen mnoha dívek. Tenhle sen se nyní splnil patnáctileté slečně z Krnova. Terezé Měkynové. Byla vybrána jako nejkrásnější tvář Krnova, Bruntálu a okolí. Získala nejvíce hlasů v rámci internetové kampaně Obchodního centra Breda v Opavě.

Tváře pro magazín

Na facebookových stránkách Obchodního centra Breda & Weinstein z Opavy probíhalo v březnu velké hlasování. Facebookoví příznivci tohoto centra zde totiž mohli dát hlas svým kamarádům nebo i neznámým osobám a vybrat vítěze v soutěži Tvář. Pro vítěze připravili organizátoři řadu cen, ale asi ta nejcennější, po které většina přihlášených prahla, se vztahuje k modelingu.

Všech devět výherců čeká totiž příští týden focení pro květnové vydání magazínu Obchodního centra Breda & Weinstein Léto 2013. Z neznámých tváří a úplně cizích lidí se tak na stránkách časopisu stanou nové modelky a modelové. Ta správná tvář se hledala u mužů a žen hned v devíti kategoriích.

Vítězové hlasování

Nejvíce hlasů získala s celkovým počtem 3805 Veronika Vrublová, která se tak stala tváří ženy za Opavsko. Hlasování bylo ukončeno 31. března, do soutěže se přihlásily tisíce zájemců.

V jednotlivých kategoriích získali nejvíce hlasů: Tereza Měkynová a Honza Jurka jsou tvářemi za Krnov, Bruntál a okolí, Veronika Vrublová a Martin Žídek za Opavsko, „Kathlenka" a Lukáš Horký za Jesenicko, Eva Stříbrná a Lukáš Schwarz za Prajzskou a jako rodina Slezska byli vybráni Konviční.

První výhra v životě

Za Krnov zvítězila sympatická patnáctiletá Terezka Měkynová.

„Do soutěž mě přihlásila moje sestra Míša. Chtěla to držet v tajnosti, ale nakonec nevydržela a hned ten den večer to řekla celé rodině. Míša nahrála přes facebook mou fotku a napsala pár vět do přihlášky. Hodně mě překvapilo, že jsem vyhrála. Ještě jsem se nikdy do žádné soutěže nepřihlásila, a tak je to moje první výhra v životě," řekla stále ještě překvapená Tereza Měkynová.

Její maminka Lucie slova své dcery potvrdila.

„Mockrát jsme ji zkoušeli přihlásit do nějakých soutěží, ale ona vždycky odmítla. Míša udělala dobře, že to nikomu neřekla a sestru tajně přihlásila. V rodině, v práci i ve škole se okamžitě rozneslo, že za Krnov a okolí zvítězila Terezka. Měli jsme moc velkou radost. Na předávání do Opavy tak vyrazila celá naše rodina. Nejvíce nadšený je asi dědeček. Ten slíbil, že bude Terezku na všechny akce do Opavy vozit autem, což nám moc pomůže. Asi před dvěma měsíci jsme měli dopravní nehodu a jsme díky tomu bez auta," řekla maminka Lucie Měkynová.

Předávání cen si nenechali ujít rodiče a prarodiče Terezky, její sestry Míša a Maruška a chybět nemohl ani přítel Terezky Tadeáš.

Vyzkouší si práci modelky

Na vítěze jednotlivých kategorií čekají vstupenky do kina, nákupní a slevové poukázky, věcné ceny a kariéra modela či modelky. Všichni výherci v jednotlivých kategoriích se zúčastní několika mediálních akcí, ale nejvíce ceněná je určitě možnost vyzkoušet si profesionální focení pro magazín Bredy „Léto 2013".

„Tuto sobotu 6. dubna jsme s celou rodinou vyrazili do obchodního centra a čekalo mne oficiální převzetí výhry. Byla jsem strašně nervózní. Poprvé v životě jsem si obula boty na podpatcích a měla jsem obrovský strach, abych nakonec někde nezakopla a neudělala ještě ostudu," řekla Terezka, která navštěvuje Základní školu na Janáčkově náměstí v Krnově a v tuto chvíli řeší kde bude po škole pokračovat ve studiu.

Vystoupit před davy lidí nebylo vůbec jednoduché, pokračovala dívka ve vyprávění: „Myslela jsem, že budeme představeni někde na pódiu, ale organizátoři to vymysleli jinak. V obchodním centru probíhal v sobotu první ročník OC Breda cupu v thaiboxu a boxu. A tak jsme museli vylézt až nahoru do boxovacího ringu. V těch botách na podpatku to bylo docela náročné."

Terezu překvapil obrovský počet návštěvníků. „Byly tam tisíce lidí. Měla jsem obrovskou trému. Ještě nikdy jsem před tolika lidmi nestála. Z výhry mám strašnou radost. Dostala jsem krásnou moderní kabelku, různé slevy na potraviny, oblečení, elektroniku nebo do zlatnictví. Ale ještě jsem poukazy nevyužila. Nakupovat vyrazím až příští týden. Až budu mít za sebou focení pro katalog," plánovala Tereza Měkynová.

Anna Dohnalová