Na programu bude malování horkým voskem, technika zvaná enkaustika. Vstup pro zájemce bezplatný, pro omezenou kapacitu se však musí objednat předem.

Úspěšná arteterapeutická dílna ve Flemmichova vile letos pokračuje. V rámci projektu Kráska žije dál, za finanční podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj, se budou zájemci o výtvarné techniky s pozitivním vlivem na psychiku setkávat v kurzech s názvem Výtvarka jinak.

„Letošní cyklus praktických výtvarných setkání probíhá nejen u nás, ve Flemichově vile, ale i v Polsku u našeho zahraničního partnera,“ prozradila Lenka Vaňková, dramaturgyně Flemmichovy vily a vedoucí projektu.

„V Polsku zahájení cyklu máme úspěšně za sebou už v první půlce března. Zájem byl velký. Ve Flemmichově vile proběhnou do léta čtyři setkání. Tento březnový, dva v květnu a rozloučíme se v červnu. Zaměříme se na malování hedvábí, enkaustiku, malování mandal a automatickou kresbu,“ doplnila Vaňková.

Kurzy Soni Janošíkové mohou navštěvovat úplní začátečníci, ale i pokročilí, kteří s blahodárným vlivem umělecké tvorby na psychiku mají již své zkušenosti z minula. Není také nutné absolvovat celý cyklus, návštěvníci si mohou zvolit jen vybrané části podle svého času či zájmu o danou techniku.

Přihlašte se do nejdřív!

„Nezáleží na estetické či umělecké hodnotě výkonu, jde spíš o spontánní výtvarnou tvorbu, kterou představuje komplex nejrůznějších aktivit. Nikdo se nemusí obávat, že by nestačil tempu ostatních, protože se bude jednat o zcela individuální přístup,“ potvrdila Lenka Vaňková. Protože o kurzy bývá velký zájem a kapacita je omezena, zájemci se musí přihlásit do pátku 26. března na telefonu 775 593 353 nebo elektronicky na adrese: vankova@mikskrnov.cz

Lektorka Soňa Janoštíková má blahodárný vliv arteterapie vyzkoušený na vlastí kůži. S její pomocí překonala těžké osobní období po smrti své teprve šestnáctileté dcery. Konkrétně automatické kresbě se věnuje intenzivně od roku 2006, individuální studium jednotlivých technik navíc zdokonaluje na odborných seminářích.

Dita Voznicová