Většinu nákladů pokryl ze svého rozpočtu Moravskoslezský kraj, který průmyslovku zřizuje. Přes milion a půl přispěla škola z vlastních prostředků.

„Do školských budov investuje Moravskoslezský kraj kontinuálně. Tělesná výchova je nedílnou a důležitou součástí výuky, v dnešní době jsou to často jediné chvíle, kdy se děti školního věku aktivně hýbou. Proto je nezbytné školám poskytovat pro tyto hodiny kvalitní zázemí. Hodiny tělocviku mohou přispět k tomu, aby přibývalo mladých lidí, kteří se sportu věnují. Krnovská průmyslová škola má nyní zbrusu novou zateplenou střechu a vyměněná okna. Součástí projektu byla také instalace vzduchotechniky a kompletní zateplení fasády tělocvičny,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny.

Krnované si v úterý 14. února 2023 mohou vybrat. Valentýn nebo Antivalentýn?
Krnov kromě zamilovaného Valentýna zná také Antivalentýn plný hrůzy

Stavební práce na tělocvičně trvaly zhruba rok, kolaudace byla vydána na konci prosince minulého roku. „Celkové výdaje rekonstrukce byly vyčísleny na 18,67 milionu korun. V této částce jsou kromě stavebních prací a materiálu zahrnuty veškeré související náklady, jako je technický dozor nebo třeba administrace veřejné zakázky. Podobnými investicemi nejenže zhodnocujeme krajský majetek, ale také přispíváme k příjemnějšímu prostředí a ke zkvalitnění výuky,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania s tím, že škola z vlastních prostředků na investici přispěla částkou 1,55 milionu korun.

Tělocvična krnovské průmyslovky září novotou.Tělocvična krnovské průmyslovky září novotou.Zdroj: se svolením KÚ MS kraje

Zhotovitelem rekonstrukce byla společnost INTOZA, projektantem byla společnost MR Design CZ.

V lednu Moravskoslezský kraj dokončil i další investice ve školských zařízeních. Opavský školní statek má za 5 milionů korun zrekonstruovanou multifunkční místnost, v Dětském domově v Melči je pak nově zateplená podlaha půdy a i tato investice vyšla krajskou pokladnu na zhruba 5 milionů korun.