Rallye Dakar 2012 startuje z argentinského města Mar del Plata, a je vzdálen vzdušnou čarou bezmála pět tisíc kilometrů od cílové peruánské Limy. Rallye Dakar 2012 bude složitá od začátku do konce. Při výběru vhodné trasy organizátoři kladli důraz na vytrvalost a bystrost za volantem. Jak varoval ředitel závodu David Castera, závodníci by měli mít neustále na zřeteli veškerá nebezpečí, která mohou na trati nastat. Trať bude opravdu náročná a závodící posádky zažijí nervy drásající situace.

„Czech Dakar Team nasazuje na Dakar 2012 jeden soutěžní kamion Tatra, startovní číslo 547, pilot Martin Kolomý a jeden motocykl Yamaha 450, startovní číslo 100, pilot Jan Veselý,“ prozradila Deníku Libuše Šodková z bruntálského CDT. Martin Kolomý se po roce vrací do rallye, při níž si poranil páteř, Jan Veselý by měl být letos mezi motorkáři jediným Čechem. Zoperovaná Kolomého záda zatím drží, čehož je důkazem pohár, který před měsícem získal v africké ElChott rallye.

Technickou podporu letos týmu zajišťuje asistenční Tatra 6x6 a mediální podporu novinářský nissan s manažerem týmu Markem Spáčilem. „Spáčil se letos rozhodl pro roli akreditovaného novináře. I když je pro něj velmi zásadní nesedět za volantem závodní tatry, nemůže ze zdravotních důvodů do kabiny nastoupit,“ uvedla Šodková. Po nehodě na Silk Way Rally v Rusku se Spáčilovi bohužel nepodařilo dát se zdravotně do pořádku, po návratu z Jižní Ameriky ho čeká operace kolene. „Rozhodně doufáme, že Dakar 2012 bude pro fanoušky a diváky obrovskou podívanou,“ přála si Šodková. Nyní se technika CDT plaví na americký kontinent z francouzského Le Havru.

Deník bude průběžně informovat, jak si vedou bruntálští zástupci v dalším ročníku Rallye Dakar 2012.