Tentokrát si zájemci mohou vybrat ze dvou velikostí, o objemu 20 nebo 40 litrů. Větších bylo pro potřeby krnovských občanů pořízeno 300 sad, menších 700.

„Každá sada obsahuje tři snadno omyvatelné tašky, které je možné k sobě spojit suchým zipem. Jednotlivé tašky jsou barevně odlišeny tak, aby bylo třídění odpadů co nejjednodušší. Žluté jsou určeny na plasty, modré na papír a zelené na sklo,“ uvedla Pavla Hájková z krnovského odboru životního prostředí.

Výhodou je, že pokud se žlutá taška naplní například PET lahvemi, je možné ji od ostatních odejmout a vynést její obsah do kontejneru na plasty samostatně. Stejně snadno lze ze sady odebrat také tašky určené na papír nebo sklo. Pokud si lidé nejsou jistí, jak správně odpady třídit, stačí se podívat přímo na jednotlivé tašky.

Díky zvětšeninám se na starých fotkách objevila spousta detailů, které dřív nebyly vidět. Můžeme díky tomu zkoumat dávno zapomenutou tvář Krnova a přemýšlet, jak se tu asi žilo lidem před desítkami let.
OBRAZEM: Co nabídl uplynulý týden v regionu? Prohlédněte si fotogalerie

Podobně jako na samolepkách na barevných kontejnerech jsou také na taškách zobrazeny jednotlivé druhy plastů, papíru a skla, které je do nich možné vhazovat. Zájemci obdrží tašky zdarma. Vydávání na odboru životního prostředí začalo 27. března a poběží až do vyčerpání zásob.

Poprvé byly tašky na třídění odpadů krnovským občanům rozdávány v roce 2015. Tehdy město zakoupilo celkem 2600 sad. Vloni dokoupilo 500 sad dvacetilitrových tašek, které byly záhy rozebrány.

Ilustrační foto
Voliči ve Slezských Pavlovicích a v Petrovicích šli znovu k urnám
Zdravotnická záchranná služba (ZZS) zasahovala v neděli 31. března odpoledne u vážné dopravní nehody na Bruntálsku.
Letečtí záchranáři zasahovali při vážné dopravní nehodě na Bruntálsku