K vidění byla konzervativní i velmi odvážná pyžama, noční košile a župany všech barev a střihů. Mnoho těchto úborů bylo doplněno nezbytnými plyšovými papučemi ve tvaru zvířátek. „Letos se konal již třetí ročník Pyžamové párty. Snažíme se, aby byl každý ročník jiný, připravujeme tedy různé programy, zejména s ohledem na věk účastníků. Jedinou součástí, která se opakuje každý rok, je výuka tanců,“ řekla Věra Horáková z SVČ Méďa, garant akce.

Zatímco v loňském ročníku se vyučovaly standardní tance, letos se účastníci párty mohli zapojit do výuky orientálních tanců či se pod vedením Irini Pechové, vedoucí tanečního souboru Antigoni, naučit tři řecké tance. Akci zpříjemnilo také vystoupení taneční skupiny Flash a dívek ze zájmového útvaru Orientální tanec, který vede Zdeňka Rysová.

Košiláči v rozmanitých nočních úborech však nejprve nastoupili na rozcvičku. Na ni přijeli „vláčkem“, jehož mašinku představovala Věra Horáková. Poté si všichni rozhýbali svá těla stavěním imaginárních sněhuláků, útěkem před mrazíky, či tanečkem tučňáků. Neopomenutelnou součástí byly také četné soutěže. Ať už klasická hra židle, tanec s přidržováním balonku či rozbíjení balonků, které měli soutěžící přivázány k nohám.

Organizátoři původně naplánovali pyžamové párty dvě. Krnované se však spíše než bálem nechali zlákat zasněženými horami, proto se nakonec párty konala jediná - společně pro děti i dospělé. I když počet účastníků nebyl nijak závratný, na dobré náladě to nijak neubralo a párty naopak díky zastoupení všech generací získala neopakovatelnou atmosféru.

„Moc se mi tu líbí. Hlavně, že zde panuje tak dobrá nálada,“ prozradila jedna z mladších účastnic párty, Magda Bezděčíková. Lidé v nočních úborech si pak ve volné zábavě užívali diskotéku, kterou si zpestřili pinkáním nafukovacích balónků či balónkovou bitvou a párty se protáhla až dlouho do noci.

(geb)