Vloni získaly bruntálské tanečnice umělecké vedoucí Tamary Vlachynské na světovém mistrovství v Liberci patnáct zlatých a několik desítek stříbrných a bronzových medaili. Letos, v roce pětadvacátého výročí jejího založení, úspěchy Taneční školy Stonožka Bruntál pokračují. Důkazem je poslední vystoupení při víkendové soutěži Taneční skupina roku 2014 a několikanásobný postup na Mistrovství Moravy.

Želízka v ohni zabrala

Regionální kolo soutěže pro Severní Moravu proběhlo v sobotu 12. dubna v Havířově a všech pět „želízek v ohni" Stonožek vybojovalo postup do Zlína na Mistrovství Moravy. „Taneční soutěž v Havířově otevřela nové možnosti a nabídla zajímavé podněty. Menší odlišnosti byly v systému kategorií," řekla umělecká vedoucí Tamara Vlachynská.

Hodnotící porota byla složena z profesionálních tanečníků všech možných disciplín.

Hodnocení probíhalo online hned po vystoupení té které formace. Tento přímý kontakt poroty se soutěžícími a obecenstvem působil na Stonožky velmi dobře. Možná i díky tomu Stonožky odjížděly z Havířova s medailemi, s hromadou cereálií od hlavního sponzora soutěže a co asi těší ze všeho nejvíc, s pětinásobnou nominací na Mistrovství Moravy do Zlína.

Chtějí postupovat dál

„Nový podnik Taneční skupina roku je pro Stonožku skvělá výzva, obrovská profesionální zkušenost a ráda by postoupila co nejdál," přála si Tamara Vlachynská. Kontinuálně probíhá Mistrovství Moravy taneční organizace CDO, kde si Stonožky již vybojovaly postup na republiku do Prahy. Čeká je ještě druhá část Mistrovství Moravy na konci dubna, a proto si už nyní musí Stonožky vybírat, jakých soutěží se letos ještě zúčastní.

Jak to bude příští rok, se teprve ukáže, protože i peněženky rodičů mají své limity a sponzorů je bohužel málo. Nadšení pro soutěže je veliké, ale nic není zadarmo. „Letos nás ještě čeká Přerov, Otrokovice, Ostrava, Jablonec, Litovel a vystoupení v okolí Bruntálu. Rádi se představíme i divákům přímo v Bruntále na přehlídce Bruntálský Bača v květnu a v červnu opět v divadle v pohádce Malá mořská víla," slíbila choreografka Vlachynská.

Medaile Stonožek získané v Havířově: 2. místo mini Barbie girl kategorie Mažoretky
2. místo děti Souboj na moři kategorie Mažoretky
2. místo děti Loupež v divadle kategorie EDA art dance
3. místo junioři Dotek moru kategorie EDA art dance
5. místo junioři Zlatý saxofon kategorie EDA art dance
zdroj: Taneční škola Stonožka Bruntál