Taneční kurzy pro mládež začíná už teď, s dostatečným předstihem, připravovat třeba rýmařovské Středisko volného času (SVČ). Tančit se začne od září, od počátku nového školního roku. Známý taneční mistr Pavel Měrka naučí mládence a dívky ve dvanácti lekcích tančit standardní, latinskoamerické, disko a country tance.

Taneční kurzy ale neznamenají jenom tanec. Jejich nedílnou součástí je také výuka společenského chování. Taneční kurzy mají v Rýmařově letitou tradici a zájem o ně nijak neklesá ani v poslední době. „Předpokládám, že letos bude zájem opravdu mimořádně velký, čekáme prostě nával. Pod vlivem televizních soutěží se k nám mládež určitě jenom pohrne,“ sdělila organizátorka kurzů Eva Kudláková ze SVČ.

O taneční mají tradičně větší zájem děvčata. Někteří chlapci je berou jako jakési nutné zlo. „Děvčata a jejich maminky příliš nepřekvapuje, že chlapců bývá méně. Berou jako samozřejmost, že občas musí některá sedět. Jeden rok jsme ale měli více chlapců a to byla katastrofa. Ti se nemohli smířit s tím, že si mezi děvčaty nemohou vybrat,“ doplnila Eva Kudláková. Rýmařovské SVČ pořádá i taneční kurzy pro dospělé. Také o ně zájem nebývale roste a někteří lidé se pořádně naučí tančit až v dospělosti. „To je třeba můj případ. Já jsem taneční přetrpěla a tanci jsem přišla na chuť až po mnoha letech. No a pro kluky je dobré, když chodí do tanečních dva nebo i tři roky. Pak jsou z nich tanečníci, o které se holky poperou,“ svěřila se Eva Kudláková.