Akce byla slavnostně zahájena v pátek 10. záři 2010, kdy v areálu fotbalového hřiště ve Vrbně pod Pradědem proběhla od 20 hodin zábavná diskotéka. Všechno i nadále pokračovalo v sobotu 11. září 2010, kdy pro děti od 10 hodin byly připravené hry a soutěže. Děti tak v úvodním stánku obdrželi soutěžní kartičku, na kterou museli nasbírat všech deset razítek. Tyto razítka obdržely u velmi zajímavých soutěží, které si pro děti připravil oddíl kopané TJ Sokol, ale také Spolek Přátelé Vrbenska.

,,I letos se Vrbenského babího léta jako spolek Přátelé Vrbenska účastníme, protože organizátoři jsou naší kamarádi a my jsme je rádi podpořili a také jsme jim rádi pomohli, protože Babí léto je další novou akcí, která rozvíjí kulturní vložku města Vrbna pod Pradědem,“ řekl předseda spolku Přátelé Vrbenska Karel Michalus.

Děti si tak mohly zasoutěžit v disciplínách např. značkovaná, gólovaná, mini fotbal nebo také hledání pokladu Lapků z Drakova. ,,Za každou splněnou disciplínu jsme obdrželi zajímavé razítko, ale také velmi sladkou odměnu. Jak jsme měli všech deset razítek, tak jsme podle pravidel splnili všechny disciplíny a za to jsme si odnesli spousty sladkostí,“ řekl soutěžící Vojta.

Všechny děti tak mohly využít projížďku na koních, skákací hrad nebo také velmi zajímavé drátkování s panem Huszarem. Mezi soutěžním odpolednem se připravovali vrbenské kapely na večerní vystoupení. Odpoledne tak mohli všichni ještě shlédnout výcvik psů, ukázky vrbenských rybářů, vystoupení dívčí taneční kapely ,,Honey Group“, ale také velmi krásné vystoupení břišních tanců.

Po celou dobu probíhalo kolo štěstí, kde návštěvníci mohli vyhrát zajímavé věcné ceny. Od večerních hodin zábavu zpříjemňovali velmi známé vrbenské kapely Škrpál, Řebřiňák, Talisman a hostující kapela F-16 ze Zlatých Hor. Opět také vystoupil vrbenský Jackson. Po celou dobu akce bylo zajištěno bohaté občerstvení a plno zábavy.

,,Nakoply nás vrbenské slavnosti, na kterých není absolutně žádný program pro děti a zviditelnění místních zájmových kroužků. Proto jsme začali organizovat akci Vrbenské babí léto, abychom kulturu ve Vrbně trochu oživili,“ otevřeně řekla hlavní organizátorka akce Vrbenského babího léta Ladislava Lančiová.

Doufáme, že se všem Vrbenské babí léto líbilo a těšíme se už na další ročník tak zábavné akce. ,,Chtěla bych srdečně poděkovat všem sponzorům a návštěvníkům akce, kteří se přišli podívat. Také spoluorganizátorům a Spolku Přátelé Vrbenska, který nám velice hodně pomohl při organizování soutěží,“ závěrem dodala hlavní organizátorka Vladislava Lančiová.

Radek Vráblík