On-line veletrh středních škol začíná v pondělí 15. listopadu videohovory ze škol z Krnovska a Bruntálska. Do letošního ročníku veletrhu se v okrese Bruntál zapojilo celkem deset středních škol. Tři z Bruntálu, pět škol z Krnova a po jedné z Rýmařova a z Města Albrechtic.

Veletrh letos proběhne ve dnech 15. až 24. listopadu prostřednictvím webových stránek https://veletrh-skol.msk.cz, a to s využitím aplikací Zoom a MS Teams. Webové stránky veletrhu jsou již aktivní. Zájemci si mohou zkusit filtrovat studijní obory podle zaměření i podle umístění střední školy na mapě kraje.

Paní Hildegarda Zebišová (uprostřed) při oslavě svých stých narozenin před dvěma lety.
Paní Hildegarda z Krnova oslavila 102 let. Kolo jí už rodina zakázala

Také jsou již zveřejněny termíny dalších videohovorů.Bruntálské školy už roky spojuje společná kampaň 3středníBruntál. Jedná se o spojení tří bruntálských středních škol společně s významnými podnikateli a majiteli firem. Jejich společná kampaň má za cíl zviditelnit kvalitní výuku a obory, které jsou v Bruntále nabízeny. Do projektu 3středníBruntál se zapojila také Střední průmyslová škola a Obchodní akademie, Bruntál.

„Také letos si naše škola pro žáky devátých ročníků připravila rozmanitý program. Na začátku se dozví všeobecné informace o škole, školní jídelně a domovu mládeže. Také mohou těšit na představení všech oborů: Obchodní akademie, Dopravní prostředky, Elektrotechnika, Strojírenství, Informační technologie,“ představila se SPŠ a OA Bruntál s tím, že klade důraz na moderní pojetí výuky, aktivizační metody a interaktivní pomůcky. Kromě vědomostí klade důraz také na rozvoj osobnosti například soft skills.

Strojírenská společnost ISMM Production & Business Cooperation s.r.o. rozjíždí v pořadí již pátý výrobní závod, tentokrát ve Městě Albrechtice na Krnovsku.
Ostravská firma ISMM kupuje areál za desítky milionů

Tyto „měkké“ či „jemné“ dovednosti doplňují odbornou způsobilost o oblast chování a sociální či emoční inteligenci. Jako český ekvivalent soft skills se také používá pojem „techniky duševní práce“. Jde například o komunikační dovednosti, výkonnost, schopnost kooperace, řešení konfliktů a vyjednávání, asertivní jednání nebo sebereflexi a kritické vnímání sebe sama.

„Dále se zájemci dozví o mimoškolních aktivitách, odborných exkurzích a jazykových pobytech v zahraničí, které našim studentům každý rok doplní a příjemně zpestří studium. A v neposlední řadě se mohou těšit na seznámení s jednotlivými pedagogy, kteří se jim budou v průběhu programu věnovat,“ uvedli zástupci SPŠ a OA Bruntál, kteří místo osobního kontaktu v době epidemie a přísných opatření nabídnou žákům aspoň on-line videohovor.

Brokátové desky jako dar papeži.
Dar pro papeže Františka z Rýmařova. Převzal si ho osobně

Střední školy pomohou žákům s výběrem také informacemi, na jakou vysokou školu se u nich mohou připravit a na jaké obory je zde připraví.

SPŠ a OA se podílí také na projektu Společně za vizí budoucna, jehož cílem je nabídnout žákům na Bruntálsku nejen kvalitní vzdělání, ale také následné uplatnění znalostí v zaměstnání. Právě proto se spojily tři bruntálské střední školy s významnými podnikateli a majiteli firem.

Veletrh představí deset středních škol okresu Bruntál:

Gymnázium a Střední odborná škola, Rýmařov
Gymnázium, Krnov
Střední odborná škola a Základní škola, Město Albrechtice
Střední odborná škola dopravy a cestovního ruchu, Krnov
Střední odborná škola, Bruntál
Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola, Krnov
Střední průmyslová škola a Obchodní akademie, Bruntál
Střední škola průmyslová, Krnov
Střední umělecká škola varhanářská Krnov
Všeobecné a sportovní gymnázium, Bruntál

Online videohovory zde proběhnou 15. 11. od 10 do 18 hodin.