Součástí letošních vánočních trhů v Bruntále byla i anketa o nejlepší punč. A ten druhý nejlepší podle respondentů vaří Tomáš Novák. „Dětský punč připravuji s čerstvého ovoce. Patří do něj mimo pomeranče a citronu také vánoční koření," řekl Tomáš Novák s tím, že určitě veškeré ingredience punče kvůli konkurenci neprozradí.

Jen snad to, že používá také hřebíček a skořici. Výborný byl i Novákův punč alkoholový, ten skutečně každého zahřál.

Letos připravoval Tomáš Novák čtyři druhy alkoholického punče plus jeden nealkoholický. A že se letos syn Tomáš nedočkal vítězství na úkor otce Jiřího, loňského vítěze, a že si byli otec a syn vlastně konkurencí? „Určitě si na nějakou konkurenci nehrajeme. Šlo nám jen o to rozšířit nabídku nápojů tak, aby si každý přišel na své, aby těch zajímavých chutí bylo prostě v nabídce víc," vysvětlil Novák.

Vždy dodržuje zásadu nalévat tvrdý alkohol do punče před zraky konzumentů. „Aby viděli, že nikomu žádná otrava metylakoholem nehrozí a že používáme kvalitní pití. To je základ úspěchu. Ke každé flašce máme od celníků rodné listy," potvrdil Novák.

Jak dodal, má lepší pocit, když raději na úkor svého zisku lidem dopřeje. Než aby měl špatné svědomí proto, že by ho za „podmíráky" a ošizené nápoje někdo pomluvil, to není jeho styl.