Loni v Krnově začalo zkušební třídění bioodpadu v ulicích Svatováclavské, Tyršově, Nerudově, Fügnerově, Nábřežní, Zeyerově, Lázeňské a na náměstí Míru.

„Tento pilotní projekt se osvědčil, mezi občany se setkal s příznivým ohlasem, a proto ho letos rozšíříme,“ uvedla Pavla Hájková z krnovského odboru životního prostředí.

Pro rozšíření zóny s hnědými kontejnery na bioodpad byly opět vybrány oblasti rodinných domů, kde lze očekávat providelný přísun listí a trávy ze zahrad.

Najít volné parkovací místo před krnovskou nemocnicí vyžaduje trpělivost a někdy i štěstí.
Parkování u krnovské nemocnice dostane řád, zapojí se i občané

„Jde o zónu ulic Tolstého, Kolofíkovy, Hřbitovní, Poděbradovy, Myslbekovy, Pivovarské a U Tratě, kde je zhruba 80 domů. Druhou lokalitou je oblast se 185 domy v ulicích Jiráskově, Hořicově, Svatopluka Čecha, Máchově, Puškinově, Wolkerově, Seifertově, Křížkovského, Rooseveltově, Maxima Gorkého a na Janáčkově náměstí,“ upřesnila Pavla Hájková.

Aby pracovníci odboru životního prostředí zjistili skutečný zájem obyvatel, provedou ve vybraných lokalitách průzkum. Do domovních schránek vhodí informační leták s kontakty, kam se mají zájemci o hnědé popelnice obrátit. Podmínkou je, že nádoba musí být umístěna na pozemku žadatele, a ne na chodníku před domem.

Ilustrační foto.
Krnov se proti Karviné trefil šestkrát, Kober udržel čisté konto

Každý, kdo popelnici dostane, bude zodpovídat za její obsah, který je přesně daný.

„Požadavky budeme shromažďovat do 28. února. Na základě projeveného zájmu pak příslušný počet popelnic nakoupíme a svážet odpad bychom chtěli začít od dubna,“ dodala Pavla Hájková.

Hnědé popelnice jsou určeny na bioodpad a kromě trávy, listí, natí ze zeleniny, kávového a čajového odpadu nebo pilin do nich mohou lidé vhazovat třeba i plevel a větve o průřezu do dvou centimetrů a dlouhé do 25 centimetrů. Vytříděný odpad je z Krnova odvážen do provozovny společnosti Elio Slezsko v Holasovicích, která zde bioodpady kompostuje.

Vlevo Petr Kůdela, vpravo Marek Síbrt.
Jsou nejen tiskoví mluvčí, ale zároveň i známé tváře z vědomostních soutěží
Zásah hasičů u nehody bagru.
V Hynčicích bagr spadl přímo na přípojku plynu