Vedení nemocnice ji v sobotu 27. října přivítalo jako celebritu, přestože s berlemi a se sádrou vypadala spíše jako pacient. Po neformálním přivítání managamentem nemocnice se vydala zakladatelka nadace Kapka naděje mezi děti. Dětským oddělením ji provázela primářka Marie Žaloudíková. Nemocné děti už čekaly vzácnou návštěvu v klubovně. Dostaly řadu dárků a setkání s Vendulou Svobodovou jim bude připomínat společná fotografie.

Poté se zástupci Kapky naděje v čele s Vendulou Svobodovou přesunuli na dětskou jednotku intenzivní péče. Také tam Svobodová povzbudila děti a popřála jim brzké uzdravení. Také se nechala krnovskými zdravotníky a dětmi inspirovat, co by nadace mohla v nejbližším období ještě zakoupit. Návštěvu provázela natolik přátelská atmosféra, že se Vendula Svobodová i přes bolesti ve zraněné noze rozhodla navštívit také gynekologicko- –porodnické oddělení.

Aby nemusela jít několik set metrů pěšky, nabídl se ředitel nemocnice Roman Gavanda, že ji tam osobně doveze na vozíčku. Vendula se cítí samostatná, takže se nejprve bránila, ale poté gentlemanovu nabídku ráda přijala. Maminky v porodnici Vendulu Svobodovou vítaly s úsměvem a rády jí svěřily do náruče své novorozence. „Jste úžasná žena a moc vás obdivuji. Své dceři jsem dala jméno po vás, aby byla tak silná a dobrá, jako jste vy,“ řekla novopečená maminka Lucie Butorová ve chvíli, když si Vendula chovala její Vendulku. Tato věta dojala Vendulu Svobodovou až k slzám. „Moc děkuji a přeji vám oběma hlavně zdraví a hodně štěstí,“ sdělila hvězda plná emocí.

„Paní Svobodová je úžasná a energická žena. Setkání s ní bylo pro vedení krnovské nemocnice velice příjemné a budeme na ni stejně jako naši malí pacienti dlouho vzpomínat,“ uvedl Roman Gavanda, ředitel krnovské nemocnice. Také Vendule se v Krnově líbilo. „Krnovská nemocnice je sice malá, ale lidé v ní jsou velice příjemní. Návštěva dětí byla úžasná. Pokusím se krnovské nemocnici pomáhat prostřednictvím naší nadace,“ informovala Vendula Svobodová, která v sobotu večer zasedla také v porotě na Miss Superkrás v Bruntále.