Kdo vaří nejlépe:
2009 Žufani (Lukovský & spol.)
2010 Atis Bruntál
2011 Ogurčákovi & Maďar
2012 Wallaceho Šmitryho tým
2013 Holbíci Bruntál
2014 Holbíci Bruntál

Loňské vítězství obhájili při světlohorském vaření kotlíkového guláše O cenu děda Praděda bruntálští Holbíci. Obstát nebylo jednoduché, letos soutěžící roztopili oheň pod čtrnácti kotlíky s gulášem, vařeným z různých druhů mas a podle rodinných, ale i netradičních receptů. „My jsme bruntálští piráti. Guláš děláme z vepřového masa. Letos zde poprvé vaříme, vloni se nám líbilo vaření coby divákům," řekl pirát Stanislav Plhal

Pirátská posádka s malým Patrikem Plhalem z bruntálské mateřské školy v Okružní ulici na břehu rybníku připravila doprovodné soutěže pro děti, za něž rozdávala vysvědčení. „Kotlík plnit masem nebudu, stačí mi točit kormidlem," uvedl pětiletý Patrik.

Pálenka ochladí

Nejoriginálnější upevnění kotlíku předvedli bruntálští Motorafani: kotlík nad ohněm držel díky strojnímu jeřábu. Pozadu ve vaření nezůstali ani světlohorští hasiči: Miroslav Pořízka a Lukáš Altenburger vařili guláš z hovězí kližky.

„Přišli jsme poprvé, chtěli jsme se prostě pobavit. Jako hasiči děláme guláš běžně, zvládneme i celou zabijačku, když je třeba," řekl Pořízka. Dodal, že je třeba žár ohně zchladit dobrou pálenkou.

Základem guláše byla u hasičů i u ostatních soutěžících cibule a maso, důležité bylo míchat, aby se maso nepřipálilo. Maso se kotlík od kotlíku lišilo, někteří recept prozradili, jiní naopak tajili.

„Účastním se popáté a opět jsem přišel vyhrát. Že mám dres Chelsea? Zvítězil jsem v přestrojení za Williama Wallace, byla to kamufláž. Vždy jsem byl fotbalista Chelsea," tvrdil Jan Šmatlák, principál světlohorského divadla Járy Šmitry Cimrmana. „Můžete se na nás přijet podívat 14. června k Plzni, kde hrajeme na Cimrmanovských dnech," smál se Šmitry.

Kovboji s fazolemi

Světlohorské barvy hájili kovboji Wild west. „Divoký západ znal guláš s fazolemi a kukuřicí. Přidáváme chilli con carne s uzenými papričkami jalapeños," prozradil Lukáš Motyčák, který měl k ruce kamaráda Bobeše Motyčku. Za Mezinu a Obornou vařili Martin Kyjovský a Ondra Kelemen s půvabným ženským doprovodem.

„Nejlepší je z hovězího masa. Jak říkala moje maminka: kdo je zvyklý na zlé jídlo, ten hodnotí dobře zlé jídlo," ujistil Ondra Kelemen. Letošních čtrnáct družstev je světlohorským rekordem. „Jsme rádi, možná kvůli počasí tohoto týdne nepřijeli ještě další týmy. Těší nás účast nových kuchařů, první cenou byl letos dort ve tvaru staré věže na Pradědu," řekl moderátor a jeden z organizátorů akce Petr Pataki.