Příjemné letní počasí přilákalo do areálu ondřejovské Koliby větší množství návštěvníků. Každoročním lákadlem je totiž nejen bohatá tombola, velmi chutné občerstvení a taneční zábava, letos s duem Akord Vladimíra Bulka a Ludmily Sigmundové, ale především zmiňovaná soutěž o nejzdatnějšího jedlíka.

Milovníci sladkého pokrmu, kterých se letos do soutěže přihlásilo šest, měli za úkol zvládnout porci třiceti knedlíků v časovém limitu sedmi minut.

Nechyběl ani vítěz několika předchozích ročníků maxijedlík Jaroslav Němec z Bystré u Poličky, který podobné soutěže absolvuje po celé republice. Vloni přijel do Ondřejova s handicapem, protože před tím už stačil spořádat osmadvacet kynutých knedlí velikosti dlaně za čtyři minuty na jiné soutěži a skončil až čtvrtý.

Ovšem nebyl by to on, kdyby si před soutěží nedal nějaký ten „předkrm", a tím byla, podle něj, výtečná gulášová polévka v místní restauraci.

Bylo odstartováno. Třicet středně velkých švestkových knedlíků mizí v Jaroslavu Němcovi za neuvěřitelných pět minut a osm desetin vteřiny a stává se opět vítězem. Druhý svou porci spořádal v časovém limitu sedmi minut Jan Šmíd z Rýmařova a třetí po časovém limitu (7 min. 9 sek.) František Slovák z Rýmařova.

„Letos se knedlíky pořadatelům obzvlášť povedly, švestky nebyly kyselé, těsto nebylo tuhé, knedlíky byly zkrátka podle mých představ. Příští týden odjíždím na soutěž do Máslovic u Kralup nad Vltavou, kde budeme pojídat koláče a za tři hodiny nato už budu soutěžit v Boršově nad Vltavou, kde se konají slavnosti těstovin, soutěžit se bude v pojídání špaget," sdělil bezprostředně po soutěži dnes již čtyřnásobný vítěz ondřejovské soutěže Jaroslav Němec.

Ten je známý například z pořadu Show Jana Krause, kde se zavázanýma rukama spořádal čtyřiadvacet natvrdo uvařených vajec za dvě minuty a vytvořil tím světový rekord nebo snědl dvanáct a půl řízku za čtyři minuty, ve stejném čase zvládl kilogram bramboráků nebo osm stodvacetigramových cheesburgerů zbaštil za deset minut a dvanáctichodové menu zvládnul za dvaatřicet minut.

Podobným soutěžím se maxijedlík věnuje dvanáct let.

Zasoutěžit si v Ondřejově mohly i děti. Každé ze sedmi přihlášených obdrželo pět švestkových knedlíků a pustilo se do jídla. Porota však v tomto případě nevyhlašovala první tři místa, ale odměněny byly všechny děti, které se soutěže zúčastnily.

-JiKo-