Asociace poskytovatelů sociálních služeb Harmonie přichystala pro všechny tyto nadšence bohatý program, který obsahoval sportovní a soutěže, ale kulturní vystoupení.

Letošní ročník čerpal náměty z krnovské historie. Zpestřením celého setkání byla bohatá škála kostýmů, které si vozíčkáři a jejich asistenti sami připravili.Byl zde král se svým dvorem, urozenými kněžnami a panoši, ale také i pohádkové babičky. Mezi nimi pobíhali jeskyní lidé, kteří roznášeli kafe a svatební koláčky.

Do kulturního programu se tak zapojil každý bez ohledu na stupeň postižení. O program se postaraly děti ze školky na Žižkově ulici a klienti z chráněného bydlení z Města Albrechtic. Vděčné publikum našel krále i zástup jeho poddaných, kteří si nacvičili taneční vystoupení na lidové písničky a na hity Michala Davida.

Zbytek dopoledního a odpoledního programu vyplnily soutěžní hry s krnovskou tématikou. V rámci sportovního kláni museli soutěžící vylovit ryby z Petrova rybníka, najít na jantarové cestě medové polodrahokamy, dobýt Švédskou zeď nebo postavit cvilínskou rozhlednu. Zvláštním společným úkolem celého týmu bylo zasadit společně strom, což mělo symbolizovat Krnov jako město stromů.

„Celý den byl báječný, jak dětské vystoupení tak sportovní část. Díky složitým úkolům jsem si mohla dokázat,že i přes můj handicap zvládnu hodně věcí,“ pochvalovala si klientka z domu seniorů z Poruby Jarmila Kašpárková a dodala „ Soutěže byly vtipné. Nejvíc mě bavilo stavět cvilínskou rozhlednu.Zároveň to byl pro mě nejtěžší úkol, protože jsem musela stavět jen jednou rukou. Tu druhou mám nemocnou.

Na sportovně - kulturní setkání v historickém stylu se sjeli vozíčkáři z mnoha měst jako je Frýdek- Místek, Zábřeh, nebo Vítkovice. Nechyběli zde ale ani polští sousedé z Górzycy.