Mši bude doprovázet rituál pasování myslivce na lovce daňčí zvěře. Myslivce, kterému se podařilo ulovit svého prvního daňka, bude v Třemešné osobně pasovat na lovce daňčí zvěře předseda Okresního mysliveckého spolku Bruntál Jaroslav Mader. Nebudou zde chybět ani sokolníci, kteří vědí jak vycvičit opeřené dravce, aby při lovu spolupracovali s člověkem.

Svatý Hubert, patron všech myslivců, lesníků a lovců má sice svátek 3. listopadu, ale akce na jeho počest probíhají celý říjen i v listopad. Svatehubertská mše se odehrála na Cvilíně v kostele Povýšení svatého kříže a Panny Marie Sedmibolestné 15. října. Na Svatohubertské mši v Třemešné se myslivci a příznivci mysliveckých tradic sejdou 6. listopadu.

„Jménem Mysliveckého sdružení Třemešná ve Slezsku z.s. vás srdečně zveme na Hubertskou mši svatou. Patrona myslivců, svatého Huberta, uctíme bohoslužbou 6. listopadu 2022 od 11 hodin v kostele svatého Šebestiána v Třemešné. Svatohubertskou mši bude celebrovat farář Jan Randa. Celou bohoslužbu bude provázet troubená a zpívaná Hubertská mše B dur v podání mysliveckých trubačů Rabštejn. Na závěr bude pasování myslivce na lovce daňčí zvěře. Pasovat bude Jarda Mader,“ pozvali veřejnost do Třemešné myslivci Tomáš Salvet a Pavel Kameník s tím, že po skončení mše jsou všichni srdečně zváni na společenské posezení s myslivci a zvěřinový guláš v místním kulturním domě.

Pří této příležitosti proběhne v Třemešné výstava fotografií Danuše Vanotové. Jedním z témat bude také průřez předchozími Svatohubertskými bohoslužbami, které se v Třemešné konají už po deváté. Své obrazy při této příležitosti vystaví také internista a primář Marek Šťastný.