Ve čtrnáctém ročníku soutěže startovalo padesát mladých svářečů z Česka, Polska, Itálie a Německa. Svářeč Filip Grygar, jediný zástupce Krnova, se v evropské konkurenci neztratil.

Budoucí automechanik Filip Grygar, žák střední školy automobilní mechanizace a podnikání, byl v soutěži jediným zástupcem Krnova. Bronzová medaile za svařování mu unikla o jediný bod a v teoretické části soutěže skončil pátý.

Díky sponzorům organizátoři i za čtvrté místo udělovali hodnotné ceny jako svařovací kuklu a rukavice, kufřík na nářadí, batoh, svítilnu, sadu klíčů a další praktické věci.Bruntál v soutěži reprezentoval Lukáš Vemola, který se celkově umístil na 43. místě a v teorii byl třináctý. Rýmařovská střední škola vyslala do soutěže mladého svářeče Robina Poláka, který v praktické části skončil dvacátý.

„Náš Filip Grygar, žák III. ročníku oboru automechanik, byl nejlepším svářečem z celého Moravskoslezského kraje a v mezinárodní soutěži celkově skončil čtvrtý. Je to vynikající výsledek, Filip nás všechny, kdo jsme mu fandili, svým vynikajícím výkonem překvapil a potěšil,“ hodnotí výsledky Zdeněk Welna, ředitel krnovské střední školy automobilní mechanizace a podnikání, která Filipa Grygara do soutěže vyslala.

Než Filip Grygar změřil své svářečské zkušenosti, dovednosti a znalosti s nejlepšími žákovskými svářeči – přeborníky, čekala ho náročná příprava z oblasti teorie i praxe. „V této mezinárodní soutěži musel zvládnout koutový svar vodorovný svařovaný shora a tupý svar vodorovný svařovaný na svislé ploše, což je i pro zkušeného svářeče dost náročná práce,“ uvedl Jaromír Pavlíček, vedoucí svářečské školy, odborného výcviku a praktického vyučování.