Pod honosným názvem DE IURE se podle internetu skrývá jeden člověk se základním jměním 200 tisíc korun. Jak by tato společnost chtěla investovat akci za desítky milionů, zatím není jasné.

„Jednání stále probíhají a jsou citlivá. Nic víc v této chvíli není možné říci,“ prohlásil na posledním jednání bruntálských zastupitelů první místostarosta Vilém Urbiš. Právě jeho společně s radním Miloslavem Petrů městská rada před časem pověřila dalšími jednáními s firmou. Případnou výstavbou obchodního centra se radní budou ještě zabývat a s konečnou platností o ní rozhodnou až zastupitelé.

Proti supermarketu už se zvedá vlna odporu, nespokojeni jsou zejména majitelé drobných obchodů. „Jakýkoliv supermarket ohrožuje ostatní prodejce. Je proto naprosto logické, že jsme proti němu. Byla by to pro drobné podnikatele obrovská rána,“ neskrývá obavy zastupitel a majitel obchodu Vladimír Jedlička.

Toho, že ještě není definitivně rozhodnuto, si jsou vědomi i městští radní. Zřejmě proto v zápise z jednání uvádějí : „Když nebude tento záměr z jakéhokoliv důvodu realizován včetně hřiště s umělou trávou, město Bruntál se necítí být vázáno povinností k úhradě jakýchkoliv nákladů, které na straně společnosti DE IURE vzniknou v souvislosti s přípravou realizace záměru.“