Veronika Wišinská pochází z Kokor u Přerova. Z tamní základní školy vyjela na nábor do Soukromé střední odborné školy Prima v Rýmařově a to se jí stalo na další čtyři roky osudným. Na Primě se přihlásila do letos poprvé otevřeného oboru s maturitou, kterým je atraktivní sportovní a rekondiční masér.

„Na masáže jsem se začala soustředit až v Rýmařově. Už umím namasírovat záda, šíji, nohy. Těším se, že se naučím i jiné typy masáží, thajskou, čínskou,“ řekla Veronika Wišinská. Z jejího umění má největší radost její tatínek, kterému o víkendech ulevuje masáží od bolesti páteře. V týdnu pobývá na internátě rýmařovské školy. Na Primě jí učí mimo masírování také morfologii těla, aby přesně věděla, na jaké svaly pacientům sáhnout.

Není to jen tak jednoduché někoho správně namasírovat. Praxi proto mají studenti jediného takového maturitního ročníku v republice v lázních Karlova Studánka. Studentka je ráda, že jí na škole učí i cizí jazyk. Není vyloučeno, že díky tomu najde v budoucnu práci v cizině. Vzdělávat se chce po ukončení školy v rekvalifikačních kurzech, například v akupunkturním.

Veronika Wišinská se nevěnuje na škole jen studiu. Je i novopečenou Vicemiss Regina 2011. Soutěž je mezinárodní a studentka byla její vůbec nejmladší letošní účastnicí. „Do soutěže si mě vybrala vychovatelka Ludmila Axmanová. Měla jet původně jiná dívka, no a nakonec jsem jela do Brna já,“ uvedla Veronika Wišinská. Titul miss vyhlašují u příležitosti veletrhu cestovního ruchu, během nějž účastníci propagují svůj kraj. Studentka představila návštěvníkům veletrhu rýmařovský pivovar Excelent. Ve volné disciplíně zazpívala. „Vybrala jsem si píseň z filmu Titanic,“ sdělila Wišinská, mezi osmi účastnicemi se umístila druhá.

Úspěchů studentky si váží představitelé rýmařovské radnice. „Vítězství uteklo Veronice jen o kousek, bylo to velmi vyrovnané. Škola Prima jezdí na soutěž deset let, já o dva roky méně. Jde o vynikající propagaci Rýmařova, vlastně celého Rýmařovska,“ těšil se místostarosta Jaroslav Kala. Slíbil, že studentku zaveze v lednu k ministru pro místní rozvoj pro zasloužené ocenění, sám předá Wišinské za město památku, na niž bude vzpomínat i po ukončení studia.

Na Bruntálsko a hlavně do Jeseníků jezdívala s tatínkem studentka už před začátkem studia, Rýmařov však příliš neznala. „Spolužačky mě už stačily městem provést. Nejvíce se mi líbí unikátní památka kaple v Lipkách. Jinak trávím většinu času učením. Na nic dalšího čas není,“ popsala své volné chvíle Wišinská.