Padesát studentů z našeho okresu navštívilo Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně. Akci pro ně uspořádala Okresní hospodářská komora Bruntál (dále OHK).

„Studenti se zde seznámili s novými, moderními trendy ve strojírenství, moderní měřicí technikou a nástroji. K vidění byla celá řada novinek, 3D tiskárny, skenery, počítači řízené stroje na výrobu součástek, roboti všeho druhu, moderní technologie v opracování materiálů vysokými řeznými rychlostmi, bezsilové obrábění a další. Škála vystavovaných technologií byla opravdu široká a zúčastněné žáky zaujala,“ uvedla Judita Žáčková, poradkyně OHK, a ohlasy studentů její slova potvrzují.

„Na strojírenském veletrhu se mi nejvíce líbily 3D tiskárny, obráběcí a svářecí technika, byl jsem nadšený i z CNC soustruhů. Také bylo fajn, že jsme měli možnost vzít si různé prospekty ze všech představovaných odvětví,“ popsal své zážitky Otto Pedack ze Střední odborné školy Město Albrechtice.

„Zájezd na Mezinárodní strojírenský veletrh organizovala a financovala Okresní hospodářská komora pro studenty našeho regionu poprvé v loňském roce. Jelikož se tato akce setkala s velmi pozitivní odezvou jak ze strany studentů, tak pedagogů, kteří je doprovázeli, neváhali jsme ji podpořit opětovně i v roce letošním. Věřím, že pro padesát studentů našich škol byl zájezd nejenom malou odměnou, ale i motivací v tom, že technické obory jim mohou nabídnout zajímavou práci v progresivně se rozvíjejících odvětvích,“ uvedl Květoslav Bašista, předseda představenstva Okresní hospodářské komory Bruntál.