Studenti krnovského gymnázia zorganizovali Mezipřednáškovou noc. Netradiční večer ve škole plný odborných přednášek vznikl z iniciativy Studentské rady. Fyzika, informatika, Tolkien nebo lucidní snění a spoustu dalších témat si poslechli spolužáci a příznivci vědy.

Aby odbornosti nebylo příliš, součástí programu z pátku 9. na sobotu 10. ledna bylo také divadlo a umění.

Pražská inspirace

Nápad uspořádat netradiční noc ve škole vzešel od gymnazistů Kamila Růžičky a Dominika Krasuly, kteří se inspirovali podobnou akcí v Praze. Hostem byla Sára Rosecká z pražského gymnázia, která poprvé přednesla výsledky svého studia radonu.

„Dominik Krasula navštívil podobnou akci na Gymnáziu Botičská v Praze a natolik jej inspirovala, že jsme se se Studentskou radou gymnázia rozhodli přenést noc přednášek i sem na Gymnázium v Krnově," řekl Kamil Růžička, organizátor akce a člen Studentské rady gymnázia.

Ten prováděl celou akcí a postaral se i o úvodní slovo, ve kterém poděkoval všem zúčastněným a prozradil, že už teď plánují další ročník.

Když byl bůh králík

Součástí Mezipřednáškové noci bylo divadelní představení souboru Červiven s Petrou Severinovou. Absolventi Střední pedagogické školy zahráli inscenaci Když byl bůh králík. Herci Karel Vaněk, Míša Skřivánková, Kateřina Červinková a Petra Severinová překvapili alternativně laděným představením, které divákům nadělilo notnou dávku humoru.

V aule a chodbách školy si příznivci prohlédli osobité obrazy malíře Jakuba Holého, který má za sebou řadu úspěšných výstav.

„Oslovil mě tým organizátorů Mezipřednáškové noci, jestli bych mohl vystavit pár svých obrazů. Akce takového druhu jsou většinou odlehčené, a tak umění celý večer pěkně dobarvilo. Jsem rád, když můžu ukázat to, co mě baví a co rád dělám," řekl malíř Jakub Holý z Krnova.

Mezipřednáškovou nocí byl překvapen ředitel školy. „Kamil Růžička a Dominik Krasula přišli s nápadem, že by chtěli uspořádat netradiční noc ve škole. To mi připadalo zajímavé. Proto jsem jim jako ředitel vyšel vstříc a domluvili jsme se na organizaci a zajištění. Celou akci si uspořádali sami studenti z vlastní iniciativy, a to mi dělá radost.

Pamatuji se, že něco podobného proběhlo už hodně dávno, a tak jsem rád, že se akce takového druhu vrací," řekl Vladimír Schreier, ředitel Gymnázia v Krnově.

Jana Smékalová