Výstavba školní tělocvičny radikálně změní současnou podobu Janáčkova náměstí, ze kterého během víkendu zmizelo dvanáct vzrostlých stromů. Tělocvična zabere většinu zelených ploch, takže Janáčkovo náměstí v podstatě přestane být náměstím. Odpůrci tělocvičny se loučili se stromy zapalováním svíček a květinami.

Zdá se, že čtenáři mají na tento symbolický hřbitov stromů velmi rozdílné názory. „Přijde mi to opravdu směšné, dělat takovéto morbidní scény kvůli pár stromům. To opravdu nevíte, co se děje v Argentině, kde mizí stromy ne po kusech, ale po hektarech?“ komentoval svíčky a květiny na stromech jeden ze čtenářů našeho webu.

„Jde o pár stromů, které jsou už staré a časemby se musely stejně skácet, takže se vlastně nic nestane. A náměstí? To snad nechcete kus louky a pár stromů takto ani nazývat? Jsem rád, že se konečně postaví hala, která Krnovu dlouhodobě chybí,“ vzkázal aktivistům, kteří protestovali proti kácení, další ze čtenářů.

Čtenář Jiří příznivce stromů rovnou obvinil ze „zelené demagogie“. „Kvůli blbým stromům se furt řeší co dělat a nedělat. Kolik lidí sedí na radnici a zabývá se stromy, to je neuvěřitelné. Po celém městě jsou stovky nebezpečných stromů, zejména topolů, které jsou už dávno za svou životností. Lípy se lámou při každém větříčku a furt někdo brečí. Já bych to vykácel všechno, takové velké krpály před školou nemají co dělat. Zají-mavé je, že nikdo nebrečí nad tím, co se stromy, krásnými buky a jedlemi, udělali offroudisti pod letištěm. Spousta jejich zničená, ale to nikomu nevadí. Přitom je to pozemek města, krásný kus přírody, kde nikdo za vichřice nemusí chodit, na rozdíl od centra města. O stavu Chářovského parku nemá smysl ani psát, kůrovcová kalamita jak na Šumavě,“ konstatoval ve svém příspěvku Jiří.

Našli se ale také čtenáři, kteří pro iniciativu na záchranu stromů mají porozumění. „Nejsem ochranář přírody, ale také si myslím, že tělocvična úplně zničí to pěkné, co tam je, tedy zeleň. Takovávelká tělocvična má stát někde na okraji města, kde lze vybudovat i parkoviště. Na Janáčkově náměstí opravdu nebude kde zaparkovat. A chápu i lidi, kteří tam dlouho bydlí, budou mít hnusný výhled na budovu,“ uvedla opačný názor čtenářka Alena.

„Copak není na protějším pozemku s hřištěm dostatek místa pro halu? Proč stavět na zeleném? Copak dnešní děti tak často sportují venku? Nebo je pro ně problém jít na stadion? Krnov získal architektonický skvost v podobě Bauerovy tělocvičny téměř v centru a neví co s ním, a přitom se pouští do stavby další haly. Připravená plocha v blízkých kasárnách neláká mnoho stavebníků a developerů, a přitom by tam pro stavbu tělocvičny bylo lépe vyřešeno parkování, které na Janáčkově náměstí je nemožné. Argumentace, že není kde hrát florbal je absolutně zcestná,“ uvedl v diskusi čtenář Soused.