Zelená louka, tolik oblíbená u cirkusů a kolotočů, se tentokrát na několik dní proměnila ve středověké kolbiště. Od čtvrtka 18. září do neděle 21. září zde mohou zájemci zhlédnout turnaj udatných rytířů, jaký sledovala středověká společnost.

„Jsme středověké divadlo na koních. Naše představení má dvě části. V první části se diváci seznámí s příběhem mladého, nezkušeného panoše, který se vydává do světa, kde potká statečného a trochu také záhadného rytíře. Ve druhé části jsou pak k vidění dovednostní disciplíny, jako je například vyhazování ze sedla či souboje na sekery. Kdo se rád podívá na krásné koně a dobové kostýmy, nebude zklamán,“ pozval na vystoupení vedoucí skupiny Ordo Kromen, Pavel Novák, který v představení vystupuje na straně temna.

Skupina Ordo Kromen vznikla v roce 2007. Tehdy se oddělila od původní skupiny Haraldos, jež působí v Německu a její členové začali jezdit po vlastech českých, aby zde představili své umění a dovednost.

Ve čtvrtek a pátek začíná krnovské představení chrabrých rytířů v 17.00, o víkendu pak v 15.00. Za vstupenku zaplatí dospělý 150 korun, dítě do patnácti let 90 korun. Děti do tří let mají vstup zdarma, diváci, kteří přijdou v dobových kostýmech, získají dvacetiprocentní slevu.

Květa Gebauerová