Poslední únorovou sobotu proběhla ve Středisku volného času Méďa v Krnově taneční soutěž dětské věkové kategorie Krnovský dance cup 2016.

„Akce se zúčastnily taneční soubory z Krnova, Rýmařova a Havířova. Soutěžilo se v šesti tanečních stylech. O vítězích rozhodla pětičlenná porota v čele s paní Alenou Tomeškovou," uvedla ředitelka střediska Veronika Kozlíková.

Tančily Vosy i Poupata

V plesové formaci se na prvním místě umístila krnovská taneční skupina Flash děti.

Druhá polovina souboru získala druhé místo v kategorii Show dance za vystoupení Ze života vos. Modern dance ovládla ZUŠ Rýmařov s choreografií Everybody pod vedením Aleny Tomeškové. V kategorii Hip Hop zvítězila „Dvořákovic školička" ze základní školy Dvořákův okruh v Krnově.

Nechybělo ani zastoupení TS Poupata, který v kategorii scénického tance obsadil krásné druhé a třetí místo.

Na prvním místě je předběhlo Tari dance company Havířov pod vedením paní Ilony Malcharové. „Podpořit malé tanečnice přišla i široká veřejnost a zajistila tak skvělou atmosféru. Všem zúčastněným souborům děkujeme za účast a těšíme se na další spolupráci a všem divákům děkujeme za podporu," dodala ředitelka.

Vodník s Voděnkou na cestě k moři

Pestrou společnost mořských panen, vodníků a víl, kde ale nechyběl ani krokodýl, žralok, zdravotní sestřička, kovboj a další masky, si užil každý, kdo se v Krnově zúčastnil maškarního bálu.

Karneval na téma vodní svět uspořádali první březnovou sobotu pracovníci Střediska volného času Krnov. „Příběh o cestování Vodníka a jeho dcery Voděnky k moři, kde se setkali s obávaným žralokem a krokodýlem, si nenechalo ujít mnoho dětí.

Odznak s rybičkou

Některé využily téma a přišly v maskách rybiček, vodních víl, pirátů či želviček," přiblížila atmosféru akce pracovnice střediska Lucie Malaníková.

Děti si užily spoustu her, malování na obličej, kreslení a další aktivity. „Vyráběli jsme také odznak s rybičkou, jako vystřiženou z fotografie korálového útesu. A protože vodníkova dcera Voděnka velmi ráda tančí, tančilo se vydatně," uzavřela Lucie Malaníková.

Gabriela Mathiasová