Petrin se stane zanedlouho centrem určeným všem věkovým kategoriím. Budova se stane sídlem nejen základní a mateřské školy, ale i knihovny a Střediska volného času (SVČ). Jako první přesune SVČ do nových prostor na Petrin zájmové kroužky.

Děti se mohou těšit na taneční sál, součástí interiéru bude nový nábytek a vybavení, mimo jiné také pec pro keramiku. Stěhování se nejprve dočká budova v ulici Pod Lipami.

Zvířátka mají čas

Ve druhé polovině listopadu se dočkají stěhování i zvířata ze Stanice mladých přírodovědců, která měla dosud zázemí v domě v ulici Pod Lipami. I zvířata čekají zbrusu nové prostory. Součástí prostor stanice bude mimo jiné i přednášková místnost. Středisko včetně stanice by mohlo začít působit v nových prostorách na Petrinu v plném rozsahu od prosince letošního roku.

Až poté se středisko přestěhuje ze svého dosavadního sídla v Dukelské ulici.

„Ještě doplním informaci, že středisko se stěhuje za provozu, a tudíž zavřeno nebude. Informace pro rodiče budou na našich stránkách a vyvěšeny na našich budovách," řekla ke stěhování ředitelka bruntálského SVČ Jana Franková.

Kdy stěhují knihovnu

Stavební práce na Petrinu se v interiéru této historické budovy blíží do finále. Již brzy rozšíří řady uživatelů i zbývající organizace, které se tam v průběhu následujících dvou měsíců přestěhují. Knihovnu čeká stěhování od prosince. Tento termín je naplánován kvůli vysychání stavebních materiálů.

„Docílení zcela suchých prostor je v případě knihovny naprosto zásadní," upozornil mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Knihovna bude v prosinci uzavřena. Kompletně přestěhována na Petrin má být počátkem ledna příštího roku, kdy se čtenáři mohou těšit do nových prostor. Ty budou stejně jako SVČ vybaveny kompletně novým nábytkem, regály pro knihy, už nyní zázemí knihovny na Petrinu disponuje vybavením pro archivaci knih.

Základní škola a pobočka Mateřské školy Pionýrská už v nových prostorách na Petrinu působí.