Dva sběrači kovů ve věku čtyřiapadesáti a devětačtyřiceti let vyrazili 20. září po poledni s cílem zbohatnout do vodohospodářského areálu na Vodárenské ulici v Bruntále. Podle svědka, který je při zlodějně sledoval, ukradli část plotu areálu. Hlídka už na místě samém nikoho nezastihla, proto se jala projíždět okolí místních sběren.

Strážníci správně předpokládali, že se pokusí zloději kořist zpeněžit. Po chvíli na dvojici narazili přímo ve sběrně na ulici Třída práce. „Na kolečku měli naložen kus pletiva a tři železné sloupky. Tvrdili, že kradli proto, že nemají peníze na jídlo,“ řekl ředitel bruntálské městské policie Pavel Petr. Lup strážníci zabavili a vrátili majiteli, kolečko zůstalo na služebně do projednání případu správním orgánem.

Chlapec ležel a nehýbal se

Na mladíka ležícího před jednou z hospod u náměstí Míru upozornil 23. září chvíli před dvaadvacátou hodinou strážníky číšník, který se obával o jeho zdraví a život. Na zemi ležel muž ve věku dvaadvaceti let nehybně, probudit se jej lidem z hospody přes veškerou snahu nepodařilo. „K ošetření jej převezli záchranáři, strážníci informovali o situaci mužovu rodinu,“ uvedl Pavel Petr.

Z obličeje mu stříkala krev

Třiadvacetiletý obyvatel města přivolal hlídku 24. září chvíli před půlnocí ke Společenskému domu na Ruské ulici. Tvrdil, že jej kdosi napadl, dokonce znal útočníkovu identitu. Prý ho do krve zmlátil známý. Hlídku žádal s krvavým šrámem v obličeji o lékařské ošetření. Strážníci nelenili a odvezli jej do nemocnice.

K Bruntálu patří i část Kunov

Ani na místní část Kunov nezapomínají bruntálští městští policisté. Do Kunova vyjeli spolu s hasiči 24. září v podvečer. Hasiči u silnice ořezávali větve prasklého stromu, který mohl být nebezpečný chodcům i motoristům. Během odstraňování naprasklého kmene stromu řídili asi hodinu strážníci městské policie v místě zásahu dopravu.