Městští policisté měli opět co do činění se zlodějíčky v obchodech, například museli do Kauflandu, kam se předtím vydaly dvě třináctileté místní nezbednice. Děvčata penězi hýřit nechtěla, a tak se snažila požadované zboží ukrást. Za prsty jim uvízlo zrcátko, časopis Bravo, ale i tyčinky pro psa, vše v celkové hodnotě zhruba tří set korun.

„Děti strážníci předali matkám,“ řekl k případu dětské zlodějny ředitel bruntálské městské policie Pavel Petr. O potížích s hosty herny Monaco na Jesenické ulici se dozvěděli bruntálští černí šerifové od svých krnovských kolegů. Obsluha herny se dovolala z nepochopitelných důvodů místo do Bruntálu na krnovskou služebnu. Problémového podnapilého hosta z herny strážníci vyhodili i s jeho rozkuráženou přítelkyní.

Potíže byly s dalšími hosty také v Máji na Nádražní ulici. Dva muži ve věku pětadvaceti let z Krnova popili, ale platit útratu se jim nechtělo.Mimobruntálští neplatiči nejprve strážníkům tvrdili, že každý zaplatí sám za sebe. Nakonec zaplatil jeden z nich za oba s tím, že mu kamarád peníze za alkohol dodatečně vrátí.

Bezdomovci řádili na Slavoji

Z hospody na Slavoji si stěžoval číšník na trio bezdomovců. Tři muži ve věku dvaatřiceti až šestatřiceti let tam měli spolu s kamarádkou podle stížnosti obtěžovat ostatní hosty. Prý tam pijí, hlučí a lidé se jich bojí. Staré známé firmy městští policisté od hřiště vykázali. Alkohol v ruce sice neměli, ale v krvi jim ho kolovalo vysoké procento.

Hosty ve Sněhurce na náměstí Míru obtěžoval jiný, pětadvacetiletý nevítaný návštěvník. I on musel z podniku na ulici. Na narušování občanského soužití ze strany sousedů si pro změnu stěžovala obyvatelka sídliště Květná. Nebylo to prý poprvé, co se z bytu ozývala hlasitá hudba. Strážníkům nahlášený posluchač se za produkci omluvil. Že ruší, si neuvědomil.

Chtěl vidět své děti, bohužel o půlnoci

Na žádost státních policistů řešili strážníci spor na Dlouhé ulici, kde se dostali do křížku druh a jeho bývalá družka. Přestože bylo jen chvíli před půlnocí, podnapilý muž se vydal za svými dětmi. Potomky chtěl neodbytně vidět, přestože má k takovým návštěvám soudně vyslovený zákaz. Proto ostrouhal, z domu ho strážci pořádku vyhodili.

Na ulici U Stadionu hlídka narazila na muže, rozebírajícího bojler. Průtokový ohřívač vody rozebíral ukryt za budovou vodařské firmy. Brakoval izolační výplň s cílem získat kov, aby jej později zpeněžil ve sběrně. S nadělenou pokutou nesouhlasil, když si prý bojler našel, je jenom jeho. „Za znečištění veřejného prostranství byl případ předán k vyřešení ke správnímu orgánu,“ doplnil ředitel městské policie Petr.