„Poměrně časté byly v minulých dnech případy vybírání odpadu z kontejnerů, a to jak z těch standardních, tak z velkoobjemových, které byly po městě rozmístěny," řekl ředitel bruntálských strážníků Pavel Petr. Pokuta za vybírání odpadu z kontejneru stihla dvaceti čtyřletého sběrače na Ruské ulici a třiašedesátiletého na ulici K. H. Máchy.

Rozmohlo se také porušování obecně závazné vyhlášky zakazující konzumaci alkoholu na vybraných veřejných prostranstvích. „Takový přestupek strážníci řešili za dva týdny celkem pětkrát, vždy v blízkosti obchodů či restaurací. Někteří přestupkáři dostali na místě pokuty, jiní jsou nebo budou předvoláni správním orgánem," uvedl Pavel Petr.

Ani s parkováním v křižovatce při výjezdu z areálu bývalé lesní školky do Uhlířské ulice není a nebylo vše v pořádku. Strážníci začali úsek pravidelně kontrolovat a těm, kteří parkovali špatně, dali za stěrače předvolání k vyřešení přestupku.

V jiných ulicích pro změnu zabírají parkovací místa vysloužilé automobily. Díky kontrolám městských policistů se podařilo docílit například odstranění vraku z Dělnické ulice.

Strážník, který byl v tu dobu mimo službu, zaznamenal vandalský čin poblíž prodejny na Ruské ulici. Procházel v noci kolem plotu s reklamním poutačem a na vlastní oči viděl, jak tam šestadvacetiletý výtečník likviduje reklamní tabuli. Přivolal kolegy, kteří muže ztotožnili a uložili mu pokutu.