Že na autobusové zastávce na Cvilíně stojí spoře oděná žena, upozornil strážníky v sobotu 2. října po půl třetí odpoledne muž, který tudy projížděl. Motohlídka na určeném místě našla sedmadvacetiletou ženu ne zcela v dobré psychické kondici. Přivolala proto rychlou záchrannou službu, která pacientku převezla do nemocnice.

Další ztracenou osobu nalezl pracovník stadionu ve středu 29. září po deváté hodině dopoledne. Nešťastná seniorka přišla na stadion jen v papučích a nemohla si vzpomenout, kde bydlí. Muž požádal o pomoc strážníky městské policie, kteří zjistili, že se jedná o klientku nedalekého domova pro seniory. Tam ženu také převezli a předali ji personálu.

Třetí případ se ztraceným člověkem řešili strážníci 28. září po půl jedenácté dopoledne, kdy je telefonicky požádali o pomoc zaměstnanci domu Salvátor, odkud utekl padesátiletý muž. V tu stejnou dobu potkala motohlídka městské policie u Lidlu hlídku Policie ČR, která strážníkům ukázala fotografii pohřešovaného.

Strážníci si ihned uvědomili, že muže zahlédli před chvílí na Albrechtické ulici a vydali se ho hledat. Poté, co jej našli u mateřské školy na téže ulici, ho převezli vozem na obvodní oddělení Policie ČR a předali dozorčímu.