Strážníci pokutovali 23. srpna řidiče hned třikrát. O tisíc korun přišel hned dopoledne osmnáctiletý muž nedbající zákazové značky na Partyzánské ulici. Jednatřicetiletý muž na to o chvíli později platil pokutu za vjezd do jednosměrné Bezejmenné ulice.

O nedávné instalaci jednosměrného značení na stejné ulici zřejmě nevěděl osmačtyřicetiletý muž, i jemu se vjezd do jednosměrky prodražil. Pokuta za vjezd do zákazu vjezdu neminula ani mladíka, který jej porušil už večer na Lomené ulici. Tisíc korun musel zaplatit také muž ve věku devětašedesáti let, který s luxusním vozem zazmatkoval a vjel do zákazu mezi ulicí Ruskou a Karoliny Světlé. Pokutu platil 27. srpna dopoledne.

Spor mezi sousedy v jednom z vchodů panelového domu na ulici U Rybníka řešila hlídka městských policistů 24. srpna odpoledne. „Do křížku se pustili nájemníci údajně kvůli úklidu v domě,“ řekl ředitel bruntálské městské policie Pavel Petr. Padaly nadávky, ale také políčky. Starousedlík připustil, že facky sousedce uštědřil, ale jen výchovné. Obě strany sporu musí vysvětlit svůj svár správnímu orgánu.

Další spor se rozhořel 27. srpna zrána na Květné ulici mezi bývalými partnery. Družka se s dřívějším druhem pohádalo o dítě. Muži jej nechtěla dát. Přitom měl podle svědků vyletět z okna květináč. „Když se strážníci na místo hlášeného incidentu dostavili, květináč už byl uklizený, muž od bývalé družky již předtím odešel,“ uvedl Pavel Petr.

Dvaapadesátiletá žena ležela 23. srpna večer na Pěší ulici v západní zóně města. Strážníkům si stěžovala na bolest na hrudi. Pacientku zavezla přivolaná záchranářská sanita k ošetření do nemocnice. O pět dnů později odpoledne ležel šestapadesátiletý bezdomovec pro změnu na nádraží Českých drah. Tentokrát si na bolest nestěžoval, proto jej z haly strážníci vykázali.

Netradičním způsobem si počínal 27. srpna zrána kamionista u provozovny autoškoly na ulici U Stadionu. Na nákladním vozu měl defekt, proto se jal nasazovat nové obutí. S vyměněným kolem si hlavu nelámal, opřel jej o plot autoškoly a odjel. Měl ale smůlu, jeho číslo si zapsali svědci. O všem se dozvěděl autodopravce, pro něhož jezdí, který ho vyzval, aby se okamžitě pro odpad z vozu vrátil, což kamionista přislíbil.

Strážníci opět zaznamenali několik vyvrácených dopravních značek po městě, odstraněné kryty z kanálů nebo vraky automobilů, které zabírají parkovací místa.