Jako vždy je bude u bohušovského rybníka u lávky čekat vodník s lucernou, který pouští návštěvníky po malých skupinkách na trasu plnou smíchu i hrůzy. Mohou počítat s tím, že se na ně při dobrodružné cestě na hrad za svitu pochodní sesypou hejkalové, čerti, loupežníci, divoženky, víly, čarodějnice, kostlivci, umrlci a další postavy z pohádek a hororů. Celkem se zde budou pohybovat téměř čtyři desítky strašidel.

Na předchozích ročnících někteří bubáci byli skutečně drsní, takže mezi nejmladšími návštěvníky nebyla nouze ani o pláč, slzy a výkřiky hrůzy. Předloni byl novinkou pes baskervilský, který ve tmě svítil, loni to byl kat, který mával useknutou hlavou a k velkému pobavení návštěvníků zavíral zločince do klády, a také letos si organizátoři připravili překvapení.

„Z důvodu konání této strašidelné akce bude o víkendu táboření na Fulštejně povoleno pouze kamarádům, kteří nám pomáhají s přípravou. Všem ostatním se omlouváme a prosíme ty, kteří chtějí přijet pomáhat, aby se předem ohlásili a domluvili se předem, kde si mohou postavit stan, aby jej nemuseli stěhovat,“ upozorňují organizátoři akce, kterými jsou majitelé hradu, místní rodina Dokoupilova.

Na Fulštejn vyrazí také početná výprava ze Slezských Rudoltic v rámci série turistických pochodů Rudoltická stopa. Sraz účastníků je v 17.45 hodin na nádraží ve Slezských Rudolticích, protože do Bohušova se jede vlakem a zpátky se jde pěšky za svitu pochodní a lampionů. Loni se sedmikilometrového nočního pochodu zúčastnilo 27 dětí a 16 dospělých.

“Strašidelnou noc na Fulštejně si oblíbili dokonce Opaváci a Krnováci. V pamětní knize máme dokonce vzkazy až z Hradce Králové a z dalších koutů republiky, nejspíš od lidí, kteří jezdí na rekreaci do bohušovského kempu. Lidi pouštíme na strašidelnou stezku po malých skupinkách, aby se na ně mohla strašidla připravit. Problém je v tom, že když na začátek akce přijdou všichni najednou, vytvoří se dlouhá fronta přes úzkokolejku až k lávce přes potok. Doporučujeme návštěvníkům přicházet průběžně, aby pak nemuseli dlouho čekat,“ popsal akci za tým pořadatelů Marek Michalica.

Podle zápisů v pamětní knize byli na předchozích ročnících všichni návštěvníci spokojeni.