Na Mistrovství světa a Evropy WADF 2014 v Liberci vytancovaly bruntálské Stonožky choreografky Tamary Vlachynské hned čtrnáct mistrovských titulů v kategoriích jazz, scenik, contemporary a pompom.

„Některé tituly jsme obhájili z loňského roku, jiné jsme získali letos poprvé. Konkurence vzrostla o sto procent oproti roku 2013, ale my jsme se nevzdali, bojovali. Medaile byly naše a jsme na ně velmi hrdí," řekla po návratu z mistrovství Tamara Vlachynská.

Soubor Stonožka určitě má co slavit

Mistrovství světa WADF se konalo v Liberci pod názvem World Latino Dance and Urban Street Babylon. Šampionátu se účastnilo přes čtyři a půl tisíce tanečníků ze šestnácti zemí. Zástupce vyslala do tanečního reje Česká republika, Slovenská republika, Francie, Polsko, Srbsko, Slovinsko, Černá Hora, Rumunsko, Maďarsko, Itálie, Francie, Belgie, Anglie, Švédsko, Bělorusko a Rusko.

Z České republiky se účastnilo dvaašedesát tanečních škol a mezi nimi i Taneční škola Stonožka Bruntál Tamary Vlachynské, která připravila pro taneční kolbiště dvaapadesát vystoupení v podobě skupinových formací, sól, dua a tria.

Připomeňme, že Stonožka drží patnáct mistrovských titulů z loňského šampionátu. Loni to byla velká euforie a všem bylo jasné, že toto se už nemůže nikdy opakovat. Jednak není mistrovský šampionát na českém území samozřejmostí, a jednak zisk tolika medailí byl i pro samotné Stonožky překvapením. Navíc konkurence je vysoká a za rok se všichni opět kvalitně připravili.

Letos Stonožka opět uspěla a veze si z Liberce čtrnáct titulů Mistrů světa a Evropy WADF. Euforie je zpět. Stonožka má co slavit a má být na co hrdá. Stonožka potvrdila, že loňské tituly nebyly dílem náhody, že tanečníci umí.

Konkurence oproti loňsku opravdu narostla o sto procent, soutěžní pole bylo větší a o to jsou tyto tituly cennější. Ne všude se podařila obhajoba, za to se ale získaly triumfy v dalších kategoriích.

Byl čas i na zábavu

Čtyřdenní pobyt Stonožky v Liberci se nenesl jen ve znamení tance a drilu. „Kromě soutěžení jsme si i užívali. Vyřádili jsme se v Lunaparku, IQ parku, v aquaparku dokonce i s laserovou show, v zrcadlovém sále, ve 3D kině, zastříleli jsme si v laser hall a navštívili ZOO," popisovala zážitky šéfka bruntálské taneční školy Tamara Vlachynská.

Při výjezdu myslely Stonožky též na dobré jídlo, dopřály si pizza party v Královské zahradě.

„Na spánek moc času nezbylo. Taky jsme se zasekli ve výtahu, nestihli jedno vystoupení, ztratili šály i vlajky, nepřivezli jednu bednu s kostýmy, ale jinak to bylo světové!" uvedla Vlachynská, a zároveň poděkovala za podporu ZUŠ s.r.o., a především rodičovskému pečujícímu týmu.

Na Liberec v dobrém vzpomínají také rodiče malých tanečníků. „Tato soutěž je jedním obrovským tanečním festivalem. Pod jednou střechou se na stejném parketu potkávají mladí tanečníci z Bruntálu třeba se seniorskými mistry svého oboru třeba z Moskvy.

Střídají se všechny taneční styly, které si jen dovedete představit jazz, tango, walz, disko… Pokud toto umocníte prostředím Liberce a Centra Babylon, kde se šampionát konal, tak se jedná o nejkrásnější dny v roce pro každého, kdo tam byl," popsal atmosféru tatínek Jan Prajza.

Účastnice úspěšné výpravy do Liberce Barbora Dostálová, Petra Novotná, Karolína Malinová, Aneta Schneiderová, Eliška Hajná, Jana Baranová, Michelle Tinka, Zuzana Hendrychová, Viktorie Jurovicová, Karolína Seidlerová, Jiřina Běhalová, Anna Janalíková, Kristýna Žandová, Vendula Zapalačová, Lenka Procházková, Soňa a Pavla Grossovy, Nina a Lada Broučkovy, Viktorie Kosťová, Gabriela Simková, Anna Bartošáková, Jolana Polášková, Viktorie Kociánová, Viktorie Koudelová, Aneta Prajzová, Eliška Musilová

1.místo a titul Mistra světa nebo Evropy získaly Stonožky:formace děti jazz LOUPEŽ V DIVADLE
formace děti pompom SOUBOJ NA MOŘI
formace děti scenik dance show ŠKOLA JE DŽUNGLE
formace junioři scenik dance show DOTEK MORU
malá skupina junioři jazz CANDYMAN
trio junioři contemporary Malinová, Tinka, Schneiderová MEZI ŽIVOTEM A SMRTÍ
trio děti contemporary Grossovy, Bartošáková PIŠKVORKY
duo mládež contemporary Novotná, Baranová ROBIN HOOD
duo junioři contemporary Malinová, Tinka ZRCADLO
duo děti contemporary Grossovy Soňa a Pavla MOTÝLÍ KŘÍDLA
solo junioři scenik dance Michelle Tinka ZPOVĚĎ JULIE
solo junioři jazz dance Michelle Tinka I HATE BOYS
solo mini děti jazz dance Eliška Musilová CLAP CLAP CLAP
solo mini děti contemporary Jolana Polášková PIÁNO

Stonožky oslavovaly zisk čtrnácti titulů

Čtrnáct titulů z tanečního mistrovství světa a Evropy v Liberci oslavovaly Stonožky v restauraci Praděd v Bruntále. Taneční škola si pochutnávala na palačinkách.

Bruntál Čtrnáct titulů z tanečního mistrovství světa a Evropy v Liberci oslavovaly Stonožky v restauraci Praděd v Bruntále. Taneční škola si pochutnávala na palačinkách. Stonožka byla nejzlatější českou výpravou šampionátu. Reprezentuje Bruntál, ale i celou Českou republiku, a může být na své výkony náležitě hrdá.

Pokřik před každým vystoupením zněl: Stono, Stono, Stonožka, všech medajlí kámoška, Stonožka má na to, aby měla zlato!".

Za dvouměsíční dřinou se zavřela zlatá vrata a Stonožka se těší na další výzvy. Velký pozdrav Stonožkám poslali taneční soubor Pech Opole a Robert Surowski z Polska, Radek Fojtů z Hranic, Libor Hlaváček z Bratislavy, Evička Miškovic z Prahy a Bratislavy, Natálka Podešvová z Prahy, Filip Obšil z Olomouce, ředitel Leoš Sekanina ze Základní školy Okružní i ředitelka Marcela Žáková ze Základní školy v Jesenické ulici v Bruntále a další.