Stezka ponese jméno zakladatele tamních lázní Johanna Schrotha, který se v obci letos dočkal i otevření nově vybudovaného muzea. Na cestě by měly turisty provázet i informační panely. Řekl to starosta obce Lubomír Žmolík. "Mělo by se jednat o naučnou stezku nejen po tamních pramenech, ale zároveň by měla trasa umožnit návštěvníkům prohlédnout si Lipovou ze severu i z jihu. Poznat by mohli nejen obec, ale navštívit i zdejší muzeum," uvedl starosta.

Stezka by měla vycházet z parku za kinem, kde se nachází Pohádkový pramen. Návštěvníky by poté označená trasa měla vést k rekonstruovanému Louisininému pramenu. Přes Smrčník by poté měli turisté putovat až do Horní Lipové k vrchu Kopřivný, kde je výhled do okolí. Naučná stezka poté povede údolím do Horní Lipové k Muzeu Slezského Semmeringu a k Pramenu císaře Josefa II. Stezku by podle návrhů mohly lemovat naučné panely, na kterých by se lidé dozvěděli informace například o fauně a flóře.

Zástupci obce hodlají naučnou stezku vybudovat za pomoci členů Hnutí Brontosaurus. Plány se však nyní o něco pozastavily, neboť jejich předseda Tomáš Hradil se vydal pěšky na pouť do Španělska. Stezka by měla stejně jako již vybudované muzeum lidem připomínat především odkaz tamního zakladatele lázní, který byl vrstevníkem zakladatele jesenických lázní Vincenze Priessnitze.

Přírodní léčitel Schroth se narodil v roce 1798 v obci Česká Ves na Jesenicku. Lipovské lázně byly založeny ve 30. letech 19. století.