Štěpán Rak na Cvilíně dokonce před covidem oslavil své 75. narozeniny. Letos se tam vrátí a bude koncertovat v neděli 7. srpna 2020 v 17 hodin.

Místem, které miluje, je především kostele Panny Marie Sedmibolestné a Povýšení sv. Kříže. Umělec, který se svými koncerty a recitály procestoval celý svět, hrál v mnohých věhlasných koncertních sálech a chrámech, stále považuje poutní místo na Cvilíně za jedno z nejkrásnějších.Tentokrát v jeho úpravě pro kytaru v programu zazní například hudba renesančních a barokních tabulatur a významná vlastní díla.

Koncert Štěpána Raka v Cvilínském kostele Panny Marie Sedmibolestné v roce 2017 uzavřel v sobotu 2. září festival Setkání s duchovní hudbou.
Kytarista Štěpán Rak oslaví 75. narozeniny koncertem v Krnově na Cvilíně

Skromný a velkorysý Štěpán Rak je znám také pořádáním benefičních koncertů. Často celý výtěžek koncertu včetně honoráře věnuje na pomoc potřebným. Takto i poutnímu kostelu na Cvilíně opakovaně přispěl finančním darem na opravu fresek. Koncert pořádá Římskokatolická farnost v Krnově a Hudební sdružení Krnov v rámci festivalu Setkání s duchovní hudbou s podporou Města Krnova