Nejbližší akcí je vítání občánků, plánované na 24. dubna v budově obecního úřadu. Poslední duben je určen k stavění máje u kulturního domu, o den později od 9 hodin přijde na řadu již sedmý ročník turnaje v nohejbale na tamním víceúčelovém hřišti. Beseda s důchodci v kulturním domě má termín 9. května, kácení máje spojené s pohárovou soutěží mladých hasičů je naplánováno na 29. května u kulturního domu.

V červnu Leskovečtí připravují rozloučení s předškoláky v mateřské škole a 26. června malé obyvatele potěší dětským dnem na fotbalovém hřišti. Dobrovolní hasiči si zasoutěží na točně 5. července, o dvanáct dnů později na hřišti sehrají muži fotbalový turnaj. Tamtéž se koná 24. července osmý ročník sportovního dne obce. Největší chloubou jsou vavřinecké hody, které se letos uskuteční v termínu 7. a 8. srpna.

„Vavřinecké hody v srpnu nebudou tak velkolepé jako loni, ale určitě budou. Zatím je předjednáno vystoupení Evy a Vaška, ostatní se uvidí,“ sdělil Soběslav Sedláček, starosta obce Leskovec nad Moravicí. O týden později čeká účastníky turnaj ve vodním fotbale, v srpnu je plánováno rozloučení s prázdninami a v říjnu broučkový den. Na prosinec místní chystají adventní koncert, motoskiering a 26. prosince turnaj v mariáši.