Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba začíná! Poklepali základní kámen obchvatu

V ulici K Řempu byla ve středu 9. srpna slavnostním poklepáním základního kamene zahájena výstavba obchvatu Krnova.

11.8.2017 1
SDÍLEJ:

Výstavba obchvatu Krnova byla zahájena slavnostním poklepáním základního kamene.Foto: DENÍK / Fidel Kuba

Osmikilometrový obchvat přináší Krnovu pozitiva i negativa. Odkloní tranzitní dopravu z centra, ale také odřízne část Krnova u polských hranic od zbytku města.

„K negativům patří i to, že někteří z našich zahrádkářů přišli o zahrádky. Věřte tomu, že i vedení města Krnova dělá vše pro to, abychom nějakým způsobem na odboru správy majetku města hledali nové lokality pro postižené zahrádkáře.

Jsem rád, že stavbu realizuje místní firma Silnice CZ, která zaměstnává místní lidi, takže ty peníze neodejdou do zahraničí,“ připomenul místostarosta Krnova Jan Krkoška (ANO).

VZTAHY KE KRNOVU

„Silnice CZ jsou místní firma, takže doufám, že se ukážou, když budou všem na očích,“ řekl ve svém projevu Lubomír Hýbl z Ředitelství silnic a dálnic ŘSD ČR a prozradil, že on sám je krnovský rodák.

Také Přemysl Michálek ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) připomenul, že i on má ke Krnovu úzký vztah. „V Krnově jsem se zhruba před čtyřiceti lety podílel na výstavbě mostu v Kostelci, mostu ke koupališti, mostu na Petrovické, také mostu přes řeku Opavu na Říčním okruhu, na který jsem velice pyšný.

Podílel jsem se i na rekonstrukci Revoluční ulice, takže ke Krnovu mám osobní vztah. Vím, že pro část občanů ta stavba není příjemná. Zvlášť pro ty, kteří přijdou o zahrádky. Bohužel, ta stavba byla nutná, aby centrum bylo chráněno od tranzitní dopravy,“ doplnil Přemysl Michálek za SFDI.

OBCHVATY A ZÁPASY BANÍKU

Číše šampaňského a kladívko na poklepání základního kamene byly v Krnově připravené také pro hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka (ANO). Ten při této příležitosti vysvětlil, že masivní podpora výstavbě obchvatů v kraji souvisí nejen s nákladní tranzitní dopravou, ale také s dostupností fotbalových zápasů v Ostravě.

„Víte, já jsem z Ostravy, a tam se říká: bo není čas. Dělat v kraji obchvaty kolem našich měst je nesmírně důležité, protože to urychlí dopravu. S panem náměstkem Unuckou jsme se ztotožnili, že za osm let, když se rozhodnete kdekoliv v kraji se zajet podívat na druhý poločas utkání Baníku Ostrava, který stojí za to, omlouvám se Opavákům, tak to stihnete.

Jinými slovy že odkudkoliv se do centra Ostravy dostanete za hodinu. To bez obchvatů nepůjde,“ prohlásil v Krnově hejtman Vondrák s tím, že tyto dopravní stavby si kraj zaslouží, aby se tu žilo lépe.

KOLIK AUT PROJÍŽDÍ CENTREM?

Za zhotovitele obchvatu se číše, kladívka i mikrofonu ujal Dalibor Tesař, předseda správní rady Silnice CZ: „Pro tento region je to stavba velkého významu. Rozsahem investičních nákladů, které přesahují jednu miliardu korun, dokonce stavbou historicky největší. Její přínos pro město Krnov, kterým projíždí denně 15 tisíc automobilů, je nesporný,“ uvedl ve svém projevu Tesař.

ŘSD uvádí o něco střízlivější odhady dopravního zatížení Krnova. „V Krnově je současný denní průjezd vozidel až 12 500 za 24 hodin,“ uvedl ve své zprávě mluvčí ŘSD Jan Rýdl. „Například po Říčním okruhu projede řádově dvanáct a půl tisíce vozidel denně. To s sebou nese vysoké dopravní zatížení, ohrožení pro chodce a cyklisty a zhoršení životního prostředí.

Odkloněním části vozidel na obchvat by mělo dojít ke zmírnění těchto negativ. Očekáváme, že doprava ve městě bude plynulejší a bezpečnější,“ doplnil Jan Krkoška.

Autor: František Kuba

11.8.2017 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační fotografie.

Počítačový kurz pro seniory

Ondřej Štveráček Quartet a  Ryan Carniaux

Hudební lahůdka ve Společenském domě

Jazzový klub se vrací pod střechu

Po letní sezoně venkovních festivalů a koncertů se rýmařovský jazzclub opět vrací na pódium Střediska volného času Rýmařov.

Koncert komorního dua

Koncert komorního dua Vientomarero flétnistky Michaely a kytaristy Jiřího Mecových budou moci diváci vidět ve čtvrtek 19. října v sále Základní umělecké školy Bruntál.

Krnov bojoval, ale na body nedosáhl

Zklamaný z výsledku byl po utkání v Bohumíně trenér krnovských hokejistů Jaroslav Plánovský. Hosté nehráli špatně, jenomže zahazovali šance, takový Tomáš Polok zahodil čtyři tutovky.

Horní Benešov se z Frýdku vrátil s prázdnou

Krajská hokejová liga ve středu pokračovala dalším kolem, v jehož rámci do moderní frýdecko-místecké haly Polárka zavítal tým Horního Benešova. Hostům se ale příliš nedařilo a z Frýdku si odvezli prohru v poměru 0:7.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení