Práce začaly tím, že do betonových základů byly vyvrtány zkušební sondy pro rozbor betonu. Vzdálenost mezi věžemi bude přemostěna osmnáctimetrovou ocelovou propojovací lávkou, po které se budou procházet turisté a dívat se do krajiny. Instalací šestitunové lávky výrazně vzrostou nároky na statické zatížení základů obou věží. Až bude jisté, že věže mají dostatečně pevné a kvalitně zabezpečené základy, bude tato konstrukce podle projektu osazena novými ocelovými prvky, které zvýší bezpečnost návštěvníků.

Tyto příhradové věže byly před lety postaveny, aby sloužily servisní firmě Telepoint pro přenos signálu O2, ale tento operátor už má dávno zajištěné své služby jiným způsobem. Zařízení na věžích se stalo nepotřebné, takže celá stavba ztratila svou původní funkci. Zbourání věží by určitě bylo složité vzhledem k poloze vysoko na kopci, ale o jejich zachování rozhodlo především to, že si je místní lidé oblíbili. Stala se z nich dominanta krajiny a významný orientační bod viditelný z dálky ze všech světových stran.

K jejich atraktivitě přispívá také to, že leží přímo na česko-polské hranici, takže pohraničníci v okolním zarostlém terénu vždy udržovali schůdnou stezku pro kontrolu hraničních kamenů, což je další důvod pro zajímavý výlet. Navíc filmová sága Pán prstenů dala názvu „Dvě věže“ v očích mladé generace úplně nový význam.

Z těchto důvodů čtyřiadvacet metrů vysoké věže mobilní operátor věnoval Městu Albrechtice za symbolickou korunu. Originální dvourozhledna z nepoužívaných anténních konstrukcí propojených lávkou nemá nikde v republice obdobu.

Vedení Města Albrechtic na základě počítačové vizualizace budoucí rozhledny předpokládá, že takový unikát významně posílí v regionu turistický ruch.
V projektu jsou přesně spočítány veškeré parametry rozhledny včetně maximální nosnosti. Nové prvky na konstrukci věží budou upraveny žárovým zinkováním, aby byla zaručena jejich dlouhá životnost. Na prvním místě je ale bezpečnost. Projekt počítá se zábradlím, které bude vyšší, než nařizují současné normy.

Vstup na schodiště bude zajištěn uzamykatelnou zábranou, která vyloučí vstup na rozhlednu v zimním období, kdy se zde může tvořit nebezpečná námraza. Samozřejmě bude celý objekt také doplněn tabulkami, které zakážou vstup na rozhlednu za bouřky a vichřice.

Věže stojí mezi Albrechticemi a Biskupicemi v nadmořské výšce 581 metrů. Podle česko–polské hranice, která tímto místem prochází, se kopec jmenuje Hraniční vrch. Autem se dá dojet až k biskupické kapličce, od které se jde k věžím asi kilometr po polních a lesních cestách.