Nedávno byly v Krnově oceněny dvě statečné dívky, které pomohly dopadnout zloděje přímo v prodejně Hruška. Včera dopoledne proběhlo na radnici podobné ocenění Filipa Wagnera z Krnova, který se tváří v tvář trestnému činu zachoval statečně a pomohl k dopadení pachatele.

Mladého a odvážného muže z Krnova ocenila jménem města starostka Renata Ramazanová a rukou mu uznale potřásl také velitel Městské policie Pavel Moravec. Mladík si tyto pocty zasloužil za hrdinský čin, když v sobotu 20. června pohotově zareagoval jako náhodný svědek napadení staršího muže dvěma mladíky.

K celé události došlo okolo půl deváté večer na mostě u krnovského bazénu na ulici Československé armády.

„Okamžitě jsem přivolal strážníky a čekal jsem u toho přepadeného pána do jejich příjezdu,“ prozradil mladý zachránce Filip. Strážníci na místě našli sedmašedesátiletého zbitého muže, který se stal obětí násilného trestného činu. Po útoku dvou pachatelů měl krvavé poranění obličeje a také zraněné obě ruce, proto k němu hned přivolali rychlou záchrannou pomoc.

Mladý hrdina: Vůbec jsem v tu chvíli neváhal

Mladík Filip mezitím velmi přesně popsal útočníky, kteří z místa činu utekli směrem k letišti.

Strážníci se ihned vydali určeným směrem hledat pachatele. Po chvíli na Chářovské ulici zahlédli dva muže, z nichž jeden odpovídal popisu. Zadrželi ho a převezli na místo činu, kde ho napadený jednoznačně identifikoval. Celá věc byla předána k dalšímu řešení Policii České republiky.

„Jsem velice ráda, že se v naší společnosti násobí počet případů, kdy lidé nejsou k násilí a trestným činům lhostejní,“ uvedla při předávání ocenění Renata Ramazanová a předala nebojácnému mladíkovi věcné dary.

„Vůbec jsem neváhal, věděl jsem, že v takové situaci je jediná možnost okamžitě zavolat policii. Nemohl jsem být lhostejný v takové situaci,“ prozradil oceněný mladík Filip.