Z šestatřiceti účastníků kurzu, který realizovala Střední odborná škola dopravy a cestovního ruchu Krnov, úspěšně dokončilo jednatřicet osob. Ve sto čtyřiceti hodinách museli návštěvníci kurzu financovaného z Evropských sociálních fondů zvládnout základy práva, účetnictví, práce s počítačem, úřední korespondence, angličtiny a němčiny. Důležité pro ně bylo zvládnout komunikační a manažerské dovednosti. Část programu byla zaměřena na využívání dotací a grantů.

Během osmi měsíců na kurz dojížděli zástupci obcí z Krnovska, Rýmařovska, Bruntálska, Osoblažska i Opavska. Závěrečné slavnostní zakončení se uskutečnilo o právě uplynulém víkendu na krnovské radnici a nenechala si jej ujít ani Renata Ramazanová, starostka Krnova. Ta ve svém projevu ocenila náročnou práci starostů a úředníků z malých obcí a jejich snahu neustále se vzdělávat. Vedoucí projektu mluví i o dalších výhodách.

„Všichni účastníci měli možnost nejen získat spoustu nových znalostí z různých oblastí, ale mohli si také mezi sebou vyměnit své poznatky z praxe. Doufám, že jim kurz pomůže v řízení obcí do budoucna,“ řekl Petr Valer, vedoucí projektu.

Vedení krnovské střední školy, která kurz uskutečnila, si jeho průběh pochvaluje. „Projekt byl prvním, který škola realizovala, ale jistě ne posledním. Organizační i lektorský tým získal nové zkušenosti s provedením „evropského“ projektu. Za nás mohu říci, že byl velkým přínosem,“ uvedl Zdeněk Klein, ředitel Střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu Krnov.