Třídenní setkání zahájili představitelé úřadů v maskách zvířat. „Jelikož se jedná již o dvanáctý ročník tenisového turnaje, nebylo úplně jednoduché vymyslet téma kostýmů. A co teprve budoucí rok, to bude přemýšlení,“ řekl k motivu setkání Dušan Vavřík, bývalý starosta Města Andělská Hora, jehož doprovodil na turnaj jeho následovník Miroslav Novotný. Tak jako vždy, hrál se hlavní turnaj, i takzvaná berlička. V berličce nastupují hráči starší šedesáti let. „Letos se sešlo osm hráčů kategorie berlička, několik z nich v předchozích letech patřilo k hlavním favoritům hlavního turnaje. Všichni jsou dobří hráči, berlička je možností, jak se do hry zapojit i ve vyšším věku,“ připomněl bývalý předseda vrbenských tenistů a hlavní rozhodčí turnaje Svatopluk Vrba.

Předseda doplnil, že se do hlavního turnaje zapojilo osmnáct hráčů. Než se všichni účastníci pustili do tenisové hry, nastoupili na kurty ve zvířecích maskách. Poprvé si užila pohled na maskované kolegy Dana Selingerová, starostka Ludvíkova. Nechyběla ani vrbenská starostka Helena Kudelová a její zástupce Miloš Lasota. Z Bruntálu přijel městský radní a ředitel úřadu práce Milan Horna, z Malé Morávky starosta Ondřej Holub.

Pravidelně se účastní turnaje předseda okresní tělovýchovné jednoty Jan Urban. „Jezdím sem velmi rád, protože je zde bezvadná atmosféra, schází se tu spousta známých, kamarádů,“ uvedl Jan Urban. Dodal, že turnaj starostů považuje za velkou a skvělou sportovní akci, která ukazuje, že nejen mladí se dokážou bavit sportem, ale že se podobně kvalitně dokážou bavit i ti pokročilejší. „A to je podle mého vůbec nejdůležitější,“ konstatoval Urban.

Nezapomněli na kamarády

S chutí si také letos zahrál ve Vrbně pod Pradědem tenis Petr Novotný, ředitel bruntálského městského osmiletého gymnázia na Petrinu. I on si pochvaloval výbornou atmosféru turnaje. Vloni nastupoval v kovbojském se šerifskou hvězdou na hrudi, letos v masce myšky. „Nutno zdůraznit, že vždy vzpomínáme na kamarády, kteří tu s námi začínali hrát a již nejsou mezi živými. Na Honzu Jaška, Standu Trojáčka. Jsou tu pořád s námi,“ vzpomínal Novotný.

Do turnaje vstoupil Novotný s vervou sobě vlastní. Probojoval se do finále s o osmadvacet let mladším soupeřem. Ve finále ale musel skončit. Hrál natolik sveřepě, že si při dobíhání míče natrhnul levý stehenní sval. „Takže tři týdny nyní budu bez mého oblíbeného sportu,“ smutně bilancoval zápas Novotný.

Turnaj se konal nejen kvůli společné radosti ze hry, ale především kvůli navázání kontaktů mezi jednotlivými zástupci měst a obcí a výměně zkušeností. „Chtěl bych zdůraznit, že dobrou duší turnaje je Dušan Vavřík z Andělské Hory, celá váha turnaje leží na něm,“ poděkoval současný předseda vrbenských tenistů Zdeněk Valenta a už pomaličku myslel na organizaci tenisového turnaje Praděd cup 2012.