Z celkového počtu 27 zastupitelů jich bylo přítomno 26, jeden byl omluven. Na židli prvního místostarosty usedl Václav Mores z Volby pro Bruntál, který se stal zastupitelem až 6. listopadu po odstoupení zastupitelů Miloslava Procházky, Zdeňky Strnadové, Jana Strádala a Zdeňka Němce. Pozici druhého místostarosty obsadil Petr Rys z volebního uskupení Bruntál 2006 - 2010.

Zastupitelé volili také zbývající radní, kterých má mít město devět. Zvolit se jich ale podařilo pouze osm, posledního, devátého člena rady, budou zastupitelé volit na svém zasedání 18. prosince. V nové městské radě tedy kromě uvolněných funkcionářů zasednou ještě Eva Nedomlelová (ČSSD), Jiří Zlámal (Bruntál 2006 – 2010), Miloslav Petrů (Volba pro město), Petr Fiala a Jiří Žák (oba ODS).

„Nové vedení města musí pracovat jako tým. Musíme skončit s individualismem, na který předchozí rada dojela. Čeká nás těžká práce a je nevyhnutelné spolupracovat úzce s odborníky z městského úřadu,“ řekl krátce po svém zvolení nový starosta František Struška. Město tedy vede velká koalice složená ze čtyř stran. Jedinou stranou v opozici zústala KSČM, která v loňských komunálních volbách získala v Bruntále 21 procent hlasů a byla nejúspěšnější stranou.

„Je špatné a velmi smutné, že ve vedení města není vítěz voleb. Stejně špatné, ne-li horší pak je, že s vítězem voleb nikdo ani nechtěl jednat. Měli bychom se nad tím zamyslet. Obávám se, že to lidi odradí od účasti v příštích volbách,“ zhodnotil vzniklou situaci zastupitel Jan Urban z ČSSD. Jestli nové vedení a nová rada přinesou do Bruntálu klid na neodkladnou práci ukáže teprve čas. Mnozí zastupitelé se netají svým názorem, že neshody a spory budou po krátkém čase pokračovat .