AGEL, vlastnící zdravotnická zařízení v Česku i na Slovensku nainvestoval do bruntálského pracoviště za posledních pět let do moderních přístrojů miliony. Ředitel Marián Olejník řekl, že investice jsou samozřejmě důležité, ale nejdůležitější jsou lidé. Chybí nyní zejména lékaři. „Středního a nižšího zdravotnického personálu je nadbytek, máme dostatek laborantů, fyzioterapeutů, ale Achillova pata nemocnice je nedostatek lékařů,“ potvrdil Olejník.

Ředitel by si přál získat alespoň dva nebo tři kvalitní doktory, jednoho na chirurgii a dva na internu. „Když se to povede, nemocnice bude v současném stavu ještě dalších dvacet let fungovat.

Na poradě ekonomů a ředitelů šéfové Agelu deklarovali, že nemají zájem žádnou nemocnici rušit ani prodávat," přišel s dobrou zprávou pro pacienty Olejník. I když ve špitále zkrátili provoz chirurgické ambulance od 7 do 19 hodin, ošetřených je méně pouze o jedno procento. Denně přitom ambulance ošetří do sta lidí.

Situace v bruntálské Podhorské nemocnici je stabilní také z pohledu radnice. Zdravotnické zařízení má prý nyní dobré vyhlídky, zvláště v porovnání s nemocnicemi provozovanými krajem. Bruntálského zdravotnického zařízení se optimalizace sítě krajských nemocnic v žádném ohledu nedotkla.

„Dá se říci, že se situace v bruntálské nemocnici do značné míry stabilizovala,“ konstatoval starosta Petr Rys a dodal: „I když svého času kolovaly o osudu nemocnice nejrůznější negativní informace, mnohdy záměrně vytvářené a šířené, nemocnice je zde dále a zcela funkční.“ Starosta tvrdí, že je prioritou vedení města vyjednat s provozovatelem nemocnice minimálně zachování současného stavu provozu.

Město řeší nějaký čas otázku, co s některými objekty, které zůstaly v areálu po racionalizaci provozu nemocnice v uplynulých letech. Veškerá oddělení se přestěhovala na budovy polikliniky, kde se v minulosti přistavělo jedno patro. „Hledáme pro tyto objekty a celou nevyužitou část areálu nemocnice vhodné uplatnění, což ještě nějaký čas potrvá, ale musíme být trpěliví, a věřím, že toto využití bude ku prospěchu občanů města,“ konstatoval starosta.