Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starosta Rys dostává nepříjemné dopisy

Bruntál - Podivným praktikám čelí již několik týdnů starosta Bruntálu Petr Rys a jeho nejbližší. Někdo fotografuje automobily členů starostovy rodiny, snímky pak starosta dostává s útočným podtextem.

23.2.2011 2
SDÍLEJ:

Starosta Bruntálu Petr Rys.Foto: Archiv města

Za uplynulé měsíce obdržel starosta Petr Rys takto laděné snímky, dopisy i e-mail. Ani charakter mnohdy zmatených dopsaných dodatků v dopisech rozhodně není přátelský, právě naopak. Redakce má kopie těchto materiálů k dispozici, nicméně starosta si nepřeje zveřejnit totožnost jejich odesílatele, protože nechce vyhrocovat situaci. Starosta prozatím doufá, že se věc podaří vyřešit rozumným způsobem a domluvou.

Pomalu však nabývá obav, kam až může autor fotografií ve svém počínání zajít. „Nyní jsou to auta členů mojí rodiny, příště to mohou být oni samotní. A v co to všechno může vyústit, to se mi raději ani domýšlet nechce,“ řekl starosta Petr Rys. Právě o jeho nejbližší mu jde nejvíce.

Podle starosty mohou tyto metody nést znaky takzvaného stalkingu. „Neříkám, že se dotyčný nebo dotyční dopouští v tomto případě trestního jednání, ale jistá forma stalkingu v širším významu slova to být může. I když mně nebo komukoliv z mojí rodiny toto sledování zatím nepřináší žádnou hmatatelnou újmu, přinejmenším nám z toho běhá mráz po zádech,“ pokračoval Petr Rys.

Internetová encyklopedie říká, že stalker je člověk patologicky posedlý zájmem o jinou osobu, často veřejně známou. Stalking se pak projevuje zejména opakovaným sledováním, nechtěnými kontakty, například dopisy, dlouhodobým sledováním aktivit dotyčné osoby a sbíráním informací o ní, případně nemístným oslovováním jejích příbuzných, přátel a podobně. Takový zájem cílenou osobu obtěžuje, narušuje její soukromí a může vzbuzovat strach.

Podle textu jsou uvedené praktiky spojeny výhradně s výkonem funkce starosty a zastupitele města, přesto se již dotýkají soukromí Petra Ryse. „Nemůžu vyloučit, že autorovi může jít také o něco jiného. Ať je to tak nebo jinak, je to nepříjemný zásah do mého soukromí,“ dodal starosta Bruntálu, který v současnosti zvažuje, jak před sledováním svou rodinu ochránit.

Autor: Karel Janeček

23.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

Žáčci třídy 1.B Základní školy Bruntál, Jesenická 10, se svou třídní učitelkou Evou Kostrůnkovou.

Představujeme prvňáky ZŠ Bruntál, Jesenická

V celorepublikové soutěži kraj reprezentuje Havlík

V každém kraji je v těchto dnech vyhlašován vítěz soutěže Vodafone Odpovědná firma roku 2017. V Moravskoslezském kraji vyhlásily jako nejodpovědnější společnost výrobce tyčinek se sýrem a solí Havlík Opal.

Petr Kameník: Zranění útočníci nám citelně chybí

/ROZHOVOR/ Rýmařov se v posledním kole MSFL představil na půdě Petřkovic. Byť proti ostravskému celku v sobotu odpoledne nepodal špatný výkon, nakonec hosté prohráli 2:3.

Havárie ústředny vyřadila z provozu telefony na radnici

Od „pátku třináctého“ je mimo provoz nejen přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně, ale také telefonní ústředna v budově krnovské radnice.

Krnov obnovil jednání o bývalé slévárně

Pětihektarový pozemek po zbořené krnovské slévárně stále čeká na své využití. Majitel pozemků po Slezské komerční slévárně (SKS), firma Fascination, loni nabídla městu Krnov pět hektarů za 15 milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení