Přestože Tomáš Hradil zůstává doma, dál funguje jako starosta snaží se pracovat naplno. "Nepatřím mezi fanoušky home office. Osobní kontakt je nenahraditelný, chybí mi. Teď to ale jinak nejde a u nás na městském úřadě je to v posledních měsících normální. Dochází tak k vtipným momentům, kdy se do některých videokonferencí nebo online schůzí rady města zapojují děti. V telefonních hovorech se ozývá střídavě dětský smích, křik a pláč. Ale aspoň si mě děti doma víc užijí. Ženě pomáhám za plotnou - to je moje oblíbená domácí práce," popisuje Tomáš Hradil otevřeně situace, jaké zažívají statisíce dalších lidí, kteří pod tlakem okolností propojili svůj domov se svým zaměstnáním.

Zavřený je jen skatepark

"Co se týče epidemie v Krnově, situace není příliš dobrá. Nemocnice se plní. S ředitelem nemocnice panem Václavcem jsem si telefonoval včera, když bylo v SZZ Krnov přes 50 koronavirových pacientů. Potvrdil mi, že se lůžka rychle zaplňují. Přes důrazné doporučení vlády jsme se rozhodli zavřít jen jedno z desítek volně přístupných hřišť. Konkrétně skatepark. Byl to požadavek Městské policie a přiznám se, že jsem se s tím smiřoval těžko, o dost hůř než na podzim. Držet děti v bytech je na hranici duševního i fyzického zdraví jak dětí samotných, tak i rodičů," upozornil starosta Krnova na dilemata, jaké v těchto dnech řeší snad každý starosta nebo primátor.

Strážníci dostali nové úkoly

Upozornil také na nové úkoly krnovských strážníků, kteří mají jeho plnou důvěru. Jsou vidět v ulicích 24 hodin denně. "Nemají potřebu lidi šikanovat, jsou tolerantní a řeší především zásadní prohřešky. Pokud se na velmi malém prostoru pohybují desítky osob bez roušek, byť jsou to děti, byť sportují, bohužel za stávající situace, kdy se nám rychle plní nemocnice, kdy po celé republice dochází lůžka, musíme zasáhnout. Mrzí mě to. Víme, že mládežníci se pak rozdrobí do menších skupinek po městě," doplnil starosta k aktuálnímu poslání krnovských strážníků.

Tomáš Hradil už před vstupem do komunální politiky na sebe upozornil jako trenér florbalu, takže rozumí jak potřebám mládeže zůstat v v pohybu, tak těm, kteří prosazují tvrdší loockdown.

Rozeslal dopis největším krnovským zaměstnavatelům, abych jim vyjádřil podporu a nabídl pomoc samosprávy například s testováním.